Multikultuursus tungib Eestisse ka põhjanaabrite poolt –  siin tutvustati, mis tunne on Soomes olla musta- või pruuninahaline keha

Eesti,
- Updated
©UU
Helsingi linnapildis on sisserändajad tavalised. Pilt on illustratiivne.

Soomest on saanud multikultisohu vajuv maa, kes on asunud seda värdideoloogiat ka eestlastest hõimuvelledele peale suruma – ilmselt valmistatakse meid ette mustade ja pruunide kehade massitulekuks.

Soome Instituut (asub kohas nimega Eesti Kunstiakadeemia / Estonian Academy of Arts) tegi eelmisel nädalal Facebookis alljärgneva postituse (üritus on juba toimunud).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

KULTUURISOOVITUS: Laupäeval, 2. novembril esineb Tallinnas Maryan Abdulkarim. Loeng algab kell 13 ja seda saab kuulata Eesti Kunstiakadeemia / Estonian Academy of Arts Ruumis A403.

Teemadena pakuti välja: “Mis tunne on Soomes olla musta- või pruuninahaline keha? Kuidas käsitletakse afro-soomlaste ja teiste tumedanahaliste inimeste kogemusi meedia- ja kultuuriväljaannetes ning iseäranis sellistes, mille eestvedajad on ise afro-soomlased? Millised strateegiad on andnud tulemusi afro-soomlaste kogukondade kokkutoomisel? Millist rolli mängib feminism rassismivastases kogukonnatöös? Mida on meil Eestis naaberriigi kogemustest õppida?”

Tutvustatakse ka seda, kes on lektor Maryan Abdulkarim. “Ta on aktivist ja autor. Ta elab Helsingis ning töötab meedia ja kultuuri valdkonnas. Ta tegeleb teemadega, mis on seotud soo, rassi, klassipäritolu ja religiooni põimumiskohtadega. Abdulkarim kirjutab regulaarselt arvamusartikleid Soome avalik-õiguslikule ringhäälingukontsernile Yle ning Soome suurimale rootsikeelsele päevalehele Hbl – Hufvudstadsbladet. 2018. aastal andis ta koos Eveliina Talvitiega välja raamatu “Kümme müüti feminismi kohta”. Hetkel töötab ta koos fotoajakirjaniku Uwa Iduozeega uue raamatu kallal, mille fookuses on sisserändajate põlvkond, kes saabus Soome aastatel 1950 – 1990. Vestlust modereerib Airi Triisberg.”

Nii et naabermaa Soome peab vajalikuks eestlastele mustas kehas elamisest rääkida – ja siin minnakse sellega kaasa?! Igatahes arvab keegi, et “Mida on meil Eestis naaberriigi kogemustest õppida?” Uute Uudiste arvates mitte midagi.

Kurb aga on see, et juba on olemas mingid afro-soomlased – soomlaste kui omaette rahvuse nimetus lörtsitakse sellega lihtsalt ära.

2 commentsOn Multikultuursus tungib Eestisse ka põhjanaabrite poolt –  siin tutvustati, mis tunne on Soomes olla musta- või pruuninahaline keha

  • Avatar
    Jään Tundmatuks

    Aga siseminister on teie parteist, nõudke et see tüüp (mis värvi ta oligi) maalt välja saadetaks ega lubataks tal Eestisse siseneda. Miks peaks Eestis loengut pidama Suur-Venemaa shovinistid või Soome satanistide käepikendused.

  • Avatar
    Sten Arrak

    Jääb vaid üle oodata esimese Afroeestlase sünndimine.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused