“Murelikud kirjad” Jüri Ratasele – feministidelt, sotsidelt, “kahesajatajatelt”, vikerkaarelipu lehvitajalt

Eesti,
- Updated
©Kalev Lilleorg/Õhtuleht
Ilmselt on suur osa “murelikke kodanikke” pärit sellest keskkonnast.

Kuigi Eesti Päevaleht väidab, et “Kirjad Jüri Ratasele” on kampaaniaülene ettevõtmine, kumab organiseeritus igast ürituse praost välja.

Ehk siis need kirjad ongi kirjutatud selleks, et neid meedias võimendada, mitte aga mõttega, et peaminister Jüri Ratas võtaks need kätte, loeks ja hakkaks mõtlema: mida ma õige teen?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi peavoolumeedia sellest kunagi kirjutanud pole, mängiti sama stsenaarium ju läbi Ameerika Ühendriikides kohe pärast Trumpi võimuletulekut. Ka siis tulid kirjad just sotsiaalteaduste tudengitelt või selle valdkonna lõpetanutelt, sest sotsiaalteadused on teadupärast õppeala, kus on võimalik kõige rohkem pseudoteadust teha ehk ideoloogiat sisse suruda. Lääne ülikoolid aga on suuresti neomarksistide a la Hartleb poolt kaaperdatud.

Nimedki on ju tuntud: Gea Kangilaski, kes kirjutab enda kohta “feminist, SDE liige, keskkonnaaktivist”; Aleksei Jašin, Eesti 200 liige; Andres Käosaar, Eesti 200 liige; Ott Maidre, sots; Anett Mäletjärv, tudeng ja aktivistihing, kes kasutab sõnu “neonatsid, rassistid, homofoobid, transfoobid, abordivastased ja globaalse soojenemise eitajad”.

“Ärkasin ja nägin, et tuuled ei ole pöördunud,” kirjutatakse pateetiliselt. Või siis “partei, kes ei tähtsusta kliima soojenemist…”. Või “on oht, et Eesti elanikke hakatakse jagama õigeteks ja vääradeks…”. Või siis räägitakse oma Stalini küüditatud vanavanematest. Või lehvitatakse koguni geilippu…

Kui palju on neis lugudes tegelikku arusaama toimuvast? Et EKRE ei karju maailma kliima päästmisest vaid seetõttu, et tähtis on ennekõike päästa eestlus, oma keel ja kultuur. Et EKRE osas on Eesti juba 2015. aastast jagatud “omadeks” ja “võõrasteks”, kusjuures EKRE on olnud “väär” – needsamad kirju kirjutavad inimesed ju jagavadki ise ühiskonda õigeteks ja vääradeks. Et sellesama sinisilmse EKRE-vastase noore vanavanemad oleks tänases olukorras tõenäoliselt hoopiski rahvuskonservatiivid, kellele ka geilipp oleks võõras?

Need noored ongi ilmselt maailmakodanikud, multikultuursed ja globalismimeelsed. Ja siis? Ka EKRE-l on sadu toetajaid, kes võiksid sama ilusaid sõnu kirjutada. Aga milleks? Jäägu see vasakliberaalsetele noortele, kelle jaoks maailm kokku kukub. Meile ei kuku, meie valmistume võitlema Eesti eest koalitsioonivalitsuses!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused