Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mustamäe keskerakondlased avaldasid toetust kõnelustele EKRE-ga

-
27.03.2019
Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonikõnelused
© Ekspress Meedia

Keskerakonna Mustmäe piirkonna juhatus võttis vastu avalduse, mida toetas piirkonna igakuine üldkoosolek – avalduses toetatakse konsultatsioonidel ühisosa otsimist Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaaga.

Mustamäe piirkonna juht, Tallinna abilinnapea Eha Võrk sõnas, et demokraatia aluseks on dialoog ja kompromisside otsimine ühiskonnas, sealhulgas eriti nendega, kellega on esmapilgul mitmeid erimeelsusi. „Mustamäe piirkonna juhatus leidis, et soov teha koostööd ja ühisosa otsimine poliitikas on igal juhul oluline sõltumata sellest, kas koalitsioon sünnib või mitte,“ selgitas Võrk.

Tema sõnul on Keskerakonna tugevus alati olnud võime tuua erinevad inimesed ja arusaamad ühise laua taha. „Kahtlemata oleks ka konsultatsioonide õnnestumisel tegemist väga laiapõhjalise võimaliku koalitsiooniga, kus oleksid esindatud erinevad vaated ja ühiskonnagrupid,“ sõnas Mustamäe piirkonna juht.

Ta tõdes, et avalikkuses on olnud vastumeelsust võimaliku koalitsiooni kohta veel enne, kui koalitsioonileping on sõlmitud ning kokku lepitud põhimõtted teada. „Mõistan, et nii valimiste eel kui ka järel on olnud retoorikat, mis on tekitanud mitmeid küsimusi, kuid hirmude külvamise asemel tuleb kõigil pingutada selle nimel, et teineteist enam mõista. See on keeruline, kuid oluline ülesanne, mida Mustamäe piirkond otsustas toetada,“ lõpetas Võrk.

BNS