Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nagu ikka Kaja Kallase valitsuse puhul: ukrainlaste vastuvõtt oli hetkeemotsioon, nüüd peksab reaalsus

-
27.07.2022
Kaja kallas lohutab Eesti tarbijat sellega, et kusagil on kellelgil veelgi kallim elekter.
© Uued Uudised

Kui ukraina sõjapõgenikke vastu võtma hakati, asuti sotsiaalmeedias risti lööma isegi neid, kes Ukraina värve sotsiaalmeediakontole ei lisanud – mida aeg edasi, seda rohkem selgub, et kogu sõjapõgenike teema on läbi mõtlemata ja riik ei saa sellega nüüdki hakkama.

ERR kirjutab: “Tallinnas varem kaitseväe kasutuses olnud majadesse elama paigutatud Ukraina sõjapõgenikega ei ole siiani üürilepingut sõlmitud, sest sotsiaalministeeriumi hinnangul küsib Riigi Kinnisvara Aktsiaselts nende eest põhjendamatult kõrget üüri. Põgenike üürivaidlus sai uue ootamatu pöörde, kui selgus, et hoonetel puudub kasutusluba.

Suur oli ukrainlaste jahmatus, kui juuni lõpus esitas Riigi Kinnisvara Aktsiaselts sõjapõgenikele üürihinna, mis tundus põhjendamatult liiga kõrge mitte ainult põgenikele, vaid ka sotsiaalministeeriumile. Ajal, mil RKAS ja sotsiaalministeeriumi ametnikud vaidlesid üürisumma suuruse üle, selgus ootamatult, et kuigi mõlemad majad on ehitusregistrisse sisse kantud kui elumajad, puuduvad neil kasutusload.

Tekkinud üürisegadusel on põgenike jaoks üks positiivne külg ka – kuniks ametnikud päid murravad, milline peaks olema juriidiliselt korrektne üürileping, saavad nad elada üüri ja kommunaalarveid tasumata.”

Mitte miski ei tundu kogu põgenikesaagas normaalsena töötavat – Eesti on hädas üle idapiiri tulijatega, seda, kui palju neid tulla saab, pole keegi paika pannud, süvenevad vastuolud ukrainlaste ja siinsete venelaste vahel, kadumas on eestikeelne teenindus, ja riik ei saa isegi põgenike majutusega hakkama. Ja meie ees terendavad talvehädad kütte ja elektri osas tabavad ka põgenikke, ilmselt isegi valusamalt kui omi inimesi.

UU