Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Naist põlema panna tahtnud Süüria pagulane jääb esialgu veel vahi alla

-
12.01.2017
Laadime sisu...

Kolmapäeval Haapsalu kohtumajja kinnisele istungile kokkuleppemenetlusele toodud 27-aastane pagulane Samer Khtab, kes ähvardas oma naist põlema süütamisega, karistusotsust veel ei kuulnud, kuid kohus jättis ta esialgu vahi alla, kirjutab Lääne Elu.

30. detsembril lepiti prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Kolmapäeval pidi lepe kinnitatama, kuid prokuratuur loobus. Khtab oleks saanud ka lähenemiskeelu perele, kuna ta aga jäi vahi alla, ei olnud seda vaja. Khtabi kriminaalasi lahendatakse üldmenetluse korras.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm ütles, et prokuratuur „on saanud täiendavat teavet seoses riigi poolt kohaldatavate meetmetega, mis puudutavad süüdistatava rahvusvahelise kaitse staatust”.

Tegemist on esimese juhtumiga, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene. „Eri ametkonnad teevad selle juhtumi puhul omavahel koostööd ja püüavad leida parimat lahendust pere turvalisuse tagamiseks ja süüdistatava mõjutamiseks,” ütles prokurör Ülle Saar.

Kokkuleppe jõustudes oleks Khtab kolmapäeval väljunud kohtumajast vaba mehena. Nüüd aga toodi ta välja, nagu ta sinna viidi – rauduskäsi kahe politseiniku vahel – ja sõidutati kinnipidamiskohta. Khtabi saab veel vahi all hoida tuleva kolmapäevani. Selleks ajaks on ta eeluurimise korras vahi all olnud kaks kuud ja rohkemat seadus ei luba.

Khtab tülitses naisega 12. novembril, põhjuseks armukadedus. Tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal vägivalda. Khtab ähvardas naise põlema panna, olles enne talle peale läigatanud süttivat vedelikku. Meedias levinud väide, et Khtab sidus naise radiaatori külge, ei vasta tõele. Naine teavitas juhtunust pere tugiisikut, kes kaasas politsei.

Uutele Uudistele teadaolevalt aitas asjade sellisele käigule kaasa ka EKRE saadiku Henn Põlluaasa arupärimine siseminister Anveltilt Riigikogu infotunnis. Võimalik, et vastasel korral oleks juhtum vaikselt “kalevi alla pistetud” samamoodi nagu juhtus teise varjupaigataotleja, Sudaanist pärit Mohammedi süüasjas.

BNS- UU

FOTO: Scanpix – Illustratiivne, Pegida meeleavaldus Antwerpenis