Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Narvas uut pronksiööd ihaldanud Toom ründab EV seadusi

-
31.08.2022
Pilt on illustratiivne

Kui Yana Toom avaldas ETV+ saates kahetsust, et Narvas ei plahvatanud rahutused, vaikisid eesti peaminister, president ja erakondade juhid intsidendi nendele omaselt ehk variserlikult ja argpükslikult maha. Sellest tuule tiibadesse saanud keskerakonna peaputinist otsustas nüüd, et on aeg rünnata eesti riigi iseseisvust toetavaid seadusi.

Vene Postimees avaldas äsja tema filipikat „parempoolsete“ ja Isamaa aadressil, ühtlasi ka kõigi „natsionalistide“ kohta, kes olevat „jõudmas uuele tasemele“.

Süüdistades Eestit „poliitilise diskussiooni madalas tasemes“ ja „halvas“ suhtumises Venemaa kodanikesse, asus oma sõimusõnade ohtra kasutamise poolest kuulus Toom materdama seadusi, mis lubasid Eestil eksisteerida iseseisvana juba üle 30 aasta.

„Seaduste põhikorpus, mis vormisid eestlaste rahvusriigi, kus on meil õnn elada – kodakondsusseadus, välismaalaste seadus, keeleseadus – olid võetud vastu pärast iseseisvuse taastamist Riigikogu koosseisuga, mille valimistest võttis osa ainult 29 % riigi elanikke. Siis õnnestus eestlastel hiilgavalt välja lülitada otsuste vastuvõtmise protsessist elanikkonna tohutu osa, kaasa arvatud praktiliselt terve venekeelne kogukond. Seni ajani ei ole 15 % elanikest esindatud parlamendis,“ kurjustab Toom.

Yana Toom sai oma ema Margarita Tšernogorova ettepanekul EV kodakondsuse „eriteenete“ eest 2006. aastal, ehk 16 aastat tagasi, nendesamade seaduste (väänamise) alusel, mis eksisteerisid tolleks ajaks juba 15 aastat ja mida ta nüüd ründab.

Loobugu siis protesti märgiks talle ebaseaduslikult antud kodakondsusest.

Ivan Makarov