Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Natukenegi hoolivust ja taktitunnet eesti laste vastu – on seda siis palju palutud?

-
10.02.2024

See, et Alar Karis ei kutsunud EV aastapäeva vastuvõtule rahva poolt valitud Riigikogu liikmeid, kahvatub võrreldes sellega, kuidas käitutakse vahel sellesama rahva lastega.

ERR-i Virumaa korrespondent Rene Kundla arvab, et tantsupeolt eemalejätmist saanuks korraldada soliidsemalt.

„Alguses põhjendas tantsupeo juht seitsme ja poole maakonna laste peolt eemalejätmist oma nägemusega peost. Seejärel koorus aga välja proosaline põhjus. Pealavastaja Helena-Mariana Reimanni kontseptsioon toetas peole pääsemisel nende piirkondade lasterühmi, kus eelmisel aastal toimunud noorte tantsupidu näitas, et neile on koroonapandeemia mõjunud laastavamalt kui teistele. Jääb küll arusaamatuks, kust nii vähese ajaga neid üldpeokõlblikke lasterühmi peaks tekkima. Siiski oleks saanud peolt eemale tõrjututele eelmisel sügisel peetud koosolekutel positiivse sõnumina öelda just seda, et need piirkonnad on tublit tööd teinud… Imestama paneb seegi, et korraldajad tunduvad olevat pahased idavirulaste peale, et nad julgesid probleemist avalikult rääkida. Tasub meelde tuletada, et paljud tähtsad isikud on alati rääkinud sellest, et Ida-Virumaale on vaja osutada eritähelepanu. Seega ei peaks tunduma kummaline, et just idavirulased tunnevad end petetuna, kui erinevalt mitme teise maakonna esinejatest ei saa nende tantsulapsed peole,“ täheldab ajakirjanik Rene Kundla.

Ta viitab ühele objektiivsele põhjusele: korraldajad on tõesti nentinud, et kuna tantsupeole seab oma piirid platsi suurus, siis kõik sellele marjamaale ei mahu ja lapsed pettuvadki. Ometi peaks ju meie riigile olema jõukohane ja taskukohane selle probleemi lahendamine.

„Kui me suudame rajada NATO-väärilisi polügoone, siis peaks olema meile jõukohane leida Eestis koht, kuhu rajada kõiki rahvatantsu vihtuda soovijaid mahutav tantsuplats,“ märgib ajakirjanik.

Tõesti: geiparaadide viljatute osalejate jaoks pole seatud mitte mingit arvulist limiiti ja saadetakse veel lisa käsu korras ministeeriumide süvariiklaste näol, aga meie laste jaoks ei jätku tantsupeol ruumi.