Neli tankisti ja Katri Tiimann-Dauman

Eesti,
- Updated
Neli tankisti ja…

See, mis toimub praegu Narva tanki ümber, pole mingi üllatus. Kui on tegemist Venemaa kodanikega ja ka Kremli TV infoväljas elavate umbkeelsete inimestega, siis on see loomulik. Kuid mitte Eesti pinnal.

Venemaal on Putini ajal taastatud vanu militaristlikke traditsioone ja loodud uusi: lastesõime lapsed marsivad, väiksed automaadid käes, suurematel lastel tankikujulised ehitised ümber keha. Nad kõik on valmis esiisade kangelastegusid kordama ehk tapma. Seda nad imevad sisse koos parimal juhul emapiimaga ja halvimal juhul tolle kodumaise surrogaadiga, mida manustatakse nendele korralike välismaiste piimasegude asemel.

Katri Raik väitis Delfile, et „narvalaste seas levib üleskutse hävitada Saksa sõjaväekalmistu. Ootame väga, et valitsus saadaks tanki kohta mingi signaali.“

Nii et vastutust kartev sotsialistlik proua Raik ootab nüüd valitsuselt mingit „signaali“, samas kui kogu ametis olnud aja jooksul ei suvatsenud ta ka korduvate palvete peale võtta midagi ette punatimukate Tiimanni ja Daumani tänavanimedega. Isegi seda palju väiksemat vaeva ei võtnud ta enda peale, saates sellega ise signaali kohalikele stalinistidele, et nii peabki olema.

Teise maailmasõjaga seotud asjad muutusid venelaste jaoks ammu mingiks usundiks, tegemist on religiooniga – aga mitte kristluse, vaid satanismiga. Sest mida muud see üleskutse hävitada saksa sõjaväekalmistut tähendabki. Ja siin ei aita ei eksortsist ega kõige ortodoksem vene papp, sest alles see oligi, kui pappe uputati sadade kaupa, õigeusukirikuid põletati, avati seal ladusid ja hobusetalle, ja tegi seda seesamune „võitjarahvas“. Ainus asi, mis nende jaoks on püha, see on nende endi eriõigused, hegemoonia ja teiste allutamine. Et kõik teised suudleksid kirvest, millega nende teiste vanaisasid ja vanaemasid tapeti.

Narva meer Katri Raik kurtis, et narvalased valvavad tanki nii ööl kui päeval. Aga see on ju suurepärane võimalus dokumentide kontrollimiseks, isikute tuvastamiseks ja elamislubade läbivaatamiseks. Kes tõesti ei taha tööd teha ja inimese moodi puhata, võivad lõppude lõpuks kolida tagasi sinna, kus just seda tüüpi tanke on iga elaniku kohta mitu tükki. Seal saab nende peal turnida, juua, süüa ja teha kõiki muid hädapäraseid asju.

Kunagi suhtusid venelased tankidesse teisiti: on läinud ajalukku sõnad, mida lausus üks vene talumees tanki nähes: „Küll oleks hea sellega künda!“

Paraku ei seosta Narva aktivistid tanki mitte kündmise, vaid Eesti vabastamisega eestlaste võimust ja eestlastest. Eestit „vabastati“ omal ajal nii, nagu praegu vabastatakse Ukrainat.

Katrin Raigist on isegi kahju, aga tõmmaku selga toosama jaanipäevaaegne vene lipuvärvidega kleit ja tundku end nagu kodus. Tahtis flirtida rašismiga – aga palun, see on ju sotside jaoks sõsarideoloogia. Kuid mingil hetkel ikka avastatakse: ta on ju eestlane!

Loodetavasti on valitsusjuht Kaja Kallas kahe nädala jooksul korralikult välja puhanud?

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused