Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nelli Kalikova lahkus IRL-ist

-
08.07.2016
SÜSTLAVAHETUSPUNKT

Järjest rohkem inimesi lahkub võimuparteidest. IRL-st lahkub lühikese aja jooksul juba teine tuntud pikaaegne liige, Nelli Kalikova. Alles hiljaaegu jättis parteiga hüvasti astrofüüsik Ene Ergma. Põhjus aga paistab olevat üks ja sama, Allar Jõksi nimetamine erakonna presidendikandidaadiks.

Tuntud arst ja poliitik, narkomaania ja AIDS-i vastu võitleja Nelli Kalikova (fotol)  astus Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL) välja, kirjutab Postimehe võrguväljaanne.

“Mul on kahju, et pidin lahkuma – see ei olnud kerge otsus,” sõnas Kalikova. Riigikogu 10. koosseisu kuulunud Kalikova ütles, et ta astus 2002. aastal edumeelsesse ja selge sihiga Res Publicasse, kuid tema jaoks hakkas erakond oma nägu kaotama, kui tekkisid huvid teiste erakondadega liitumiseks.

Erakonna viimased otsused ei ole Kalikova põhimõtetega kokku sobinud. “Sõdimine perekonnaseaduse vastu – minu jaoks täiesti näotu,” nentis ta. Viimaseks piisaks karikas oli Kalikova jaoks IRL-i presidendikandidaadi Allar Jõksi sõdimine AIDS-i ja narkomaania tugikeskuse vastu. “Ta ütleb, et ta kaitseb sellega rahva huve… Minu jaoks ta president ei ole, kuna president peab kaitsma kõikide inimeste huve,” ütles ta.

Küsimusele, kas Kalikova uue erakonnaga liituda soovib, vastas ta, et pigem soovib poliitikast tagasi tõmbuda. “Minu töö on ikka selline, et mind tiritakse otsapidi poliitikasse ja ikka soovitakse minu seisukohti, nii et arvamust kavatsen edaspidi ikka avaldada,” sõnas ta.

Kalikova oli IRL-i liige 14 aastat.

BNS – UU

FOTO: PM/Scanpix