Noored Põlissoomlased: Soome ja Eesti vabatahtlikest võiks moodustada omaette sõjalise jõu

Rubriik Eesti On
- Updated
Samuli Voutila

Põlissoomlaste noorteorganisatsioon sekkus diskussiooni teemal, kas Soome peaks appi tulema, kui Eestis puhkeks sõjaline konflikt. Noored põlissoomalsed teatasid, et Soome ja Eesti peaksid omavahelist kaitsetööd tihendama, luues vabatahtlikest sõduritest koosneva sõjajõu.

Noored Põlissoomlased peavad Eestit ja eestlasi Soome vennasrahvaks ning soovivad kahe riigi vahelisi suhteid muuta senisest veelgi tugevamaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Soome vabatahtlikud võitlesid koos eestlastega Eesti Vabadussõjas. Võit tõi Eestile vabaduse. Soomes on endiselt palju inimesi, kes soovivad vabatahtlikult kaitsta meie naaberriiki, mina nende hulgas. Soome peab Eestile sõjalise konflikti korral appi minema,“ ütles Noorte Põlissoomlaste esimees Samuli Voutila.

Noored Põlissoomlased pakuvad välja, et Soome ja Eesti vabatahtlikest võiks moodustada omaette sõjalise jõu.

Sellised jõud kuuluksid nii Soome kui ka Eesti kaitsejõudude alla, teeksid koostööd vabatahtlike väljaõppel ja piirkondliku kaitse koordineerimises, kui selleks peaks tekkima vajadus. Need jõud ühtlasi kaitseksid Vene kasvava ohu eest mõlemas riigis.

„Me ei saa jääda kõrvaltvaatajaks, kui Eesti ja sealsed inimesed jääksid sõjalise rünnaku all. Mitteosalemine saadaks meie vendadele ja õdedele karmi sõnumi. Soome-ugri kultuuri saab kõige paremini edendada üheskoos,“ ütles Noorte Põlissoomlaste aseesimees Juha Karjalainen.

UU

Fotol Noorte Põlissoomlaste esimees Samuli Voutila (Allikas: Facebook)

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused