Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Noored Põlissoomlased: Soome ja Eesti vabatahtlikest võiks moodustada omaette sõjalise jõu

-
16.05.2017
Samuli Voutila

Põlissoomlaste noorteorganisatsioon sekkus diskussiooni teemal, kas Soome peaks appi tulema, kui Eestis puhkeks sõjaline konflikt. Noored põlissoomalsed teatasid, et Soome ja Eesti peaksid omavahelist kaitsetööd tihendama, luues vabatahtlikest sõduritest koosneva sõjajõu.

Noored Põlissoomlased peavad Eestit ja eestlasi Soome vennasrahvaks ning soovivad kahe riigi vahelisi suhteid muuta senisest veelgi tugevamaks.

„Soome vabatahtlikud võitlesid koos eestlastega Eesti Vabadussõjas. Võit tõi Eestile vabaduse. Soomes on endiselt palju inimesi, kes soovivad vabatahtlikult kaitsta meie naaberriiki, mina nende hulgas. Soome peab Eestile sõjalise konflikti korral appi minema,“ ütles Noorte Põlissoomlaste esimees Samuli Voutila.

Noored Põlissoomlased pakuvad välja, et Soome ja Eesti vabatahtlikest võiks moodustada omaette sõjalise jõu.

Sellised jõud kuuluksid nii Soome kui ka Eesti kaitsejõudude alla, teeksid koostööd vabatahtlike väljaõppel ja piirkondliku kaitse koordineerimises, kui selleks peaks tekkima vajadus. Need jõud ühtlasi kaitseksid Vene kasvava ohu eest mõlemas riigis.

„Me ei saa jääda kõrvaltvaatajaks, kui Eesti ja sealsed inimesed jääksid sõjalise rünnaku all. Mitteosalemine saadaks meie vendadele ja õdedele karmi sõnumi. Soome-ugri kultuuri saab kõige paremini edendada üheskoos,“ ütles Noorte Põlissoomlaste aseesimees Juha Karjalainen.

UU

Fotol Noorte Põlissoomlaste esimees Samuli Voutila (Allikas: Facebook)