Nord Stream 2 tuleb koos reetmisega, kuid PortoRollo valitsusel on suu vett täis

Eesti,
©Scanpix
Reetmine keset Läänemerd – Nord Stream 2.

Eelmise, EKRE osalusega valitsuse juhitud Eesti märgiti alati ära, kui jutuks tuli Ida-Euroopa vastuseis gaasijuhtmele Nord Stream 2 – praegune korruptsioonikoalitsiooni kabinet aga vaikib kui haud, kui õhus ripub suur oht Venemaa naabritele.

Lühidalt asja sisust. Kui president Trump kehtestas gaasijuhtmele sanktsioonid, siis uus USA liider Joe Biden võttis need maha ja andis koos juhtme ehitamist toetanud Saksamaaga Gazpromile loa Nord Stream 2 lõpuni ehitada – kuigi selle vastu on olnud isegi Euroopa Parlament.

Poola ja Ukraina on toimuva pärast väga mures, pidades seda enda reetmiseks, nad kardavad ka gaasitransiidi lõppemist läbi Ukraina. USA ja Saksamaa tegid rahustamiseks tippkohtumise, et teatada – nemad ei lubavat Venemaa gaasitarneid poliitilise relvana kasutada. Nagu Venemaa oleks varem Läänt kuulanud ja kartnud – Kreml teeb alati nii, nagu ise heaks peab, seda nii Krimmis kui Ida-Ukrainas.

Toimunud on meeletu liitlaste reetmine Saksamaa ja USA poolt, aga PortoRollo valitsus on vait, ärganud pole isegi nende välispoliitilised esiruuporid Marko Mihkelson ja Urmas Paet, rääkimata naistevalitsuse naisvälisministrist Eva-Maria Liimetsast, kes tundub olevat viimaste aegade nõrgim välisminister.

Siit paistab välja Reformi- ja Keskerakonna tõeline pale – nemad suurtele ja vägevatele vastu ei hakka ja häält ei tõsta, isegi kui mängus on Eesti huvid, sedavõrd suur on alandlik lojaalsus Merkeli-Saksamaa, Bideni-USA ja Brüsseli ees. Ka massimeedia hoidub teemast kõrvale või siis kirjutab vaid sellest, et Berliin ja Washington ei lubavat gaasi poliitilise relvana kasutada.

Taas on tõestust saanud nii see, et Reformierakond koos oma puudlitega Eesti eest ei seisa ning EKRE on seda alati teinud – näiteks on Mart Helme alati hoiatanud, kui liitlased hakkavad Venemaaga tiiba ripsutama ning sellest mureneb NATO ja EL-i ühtsus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused