Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Norstati uuring: EKRE parandab jätkuvalt ja järjekindlalt oma positsioone

-
03.04.2019
Saabunud on kaabuga meeste aeg.
© Ilmar Saabas/Ekspress Meedia

EKRE populaarsus kasvab pärast valimisi endiselt ja stabiliseerunud on ka vahepeal langusesse läinud koalitsioonipartnerite toetus, mis pööras kergele tõusule.

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbiviidud Norstati küsitlusest selgub, et  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus oli märtsi lõpuks 19,1 protsenti, kerkides nädalaga 0,3 protsendipunkti võrra. Valimistel kogus EKRE 17,8 protsendi valijate toetuse.

Teistest võimukõnelusi pidavatest erakondadest jõudis Keskerakonna toetus märtsi lõpuks 20,5 protsendi peale, tõustes nädalaga ühe protsendi võrra; Isamaa toetus kasvas märtsi lõpus nädalaga 0,1 protsenti, jõudes üheksa protsendi peale. Populaarseim on uuringu järgi endiselt Reformierakond, kuid tema tõus on aeglustunud ja sisuliselt seisma jäämas.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Uuringufirma Norstat Eesti AS tegutseb alates 2008. aastast ning on keskendunud professionaalse küsitlusteenuse pakkumisele. Ettevõte pakub teenuseid kokku 18 riigis.