Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nüüd on see võimalus: aitame rahvuskonservatiivid kahe esindajaga europarlamenti Eesti asja ajama!

-
08.06.2024
Martin Helme ja Jaak Madison

Värske küsitlus kinnitab, et kahte mandaati soovivate erakondade vahel käib ülitihe võistlus ning EKRE on tõusnud nende nõudlejate hulka. Kui küsitlusi uskuda, siis praegu on EKRE ja Reformierakond toetuselt kolmandal-neljandal kohal.

Kolmas koht on ülioluline juhul, kui Keskerakond peaks jääma mandaadita, siis tekiks võimalus kas EKRE-l või Reformierakonnal saada samuti teine mandaat, praeguse seisuga pretendeeriks sellele kõige tõenäolisemalt Martin Helme (EKRE) või Hanno Pevkur (Reformierakond). Valik on teie!

Euroopa Parlamendi valimiste nädal saab homse valimispäevaga kulminatsiooni ning, tõepoolest, ohtralt on avaldatud kõiksuguseid küsitlusi ja ennustusi, kust ilmneb, et kui lõpuspurdis veel veidi pingutada, terendab rahvuskonservatiividele kaks mandaati.

EKRE esindaja Jaak Madison, kes lõpetas äsja ka oma üle-eestilise bussituuri, on rühkinud senisele liidrile sots Marina Kaljurannale kandadele – viimase Norstati uuringu järgi on Jaak Madisoni ja Marina Kaljuranna vahe vaid 0,6% (13,7% vs 14,3%).

Nagu mainitud, on EKRE esimees Martin Helme küsitluste põhjal saamas jalga Euroopa Parlamendi ukse vahel ning võib jõuda seitsme valitu sekka.

Erakondadest juhivad praegu sotsid ja Isamaa. Sotsidest pole mõtet rääkidagi, sest Kaljurand ja Sven Mikser seal Eesti asja küll ei ajanud. Ent kas keegi teab ühtegi korda, mil end suure konservatiivina esitlev parketikindral Riho Terras oleks üheski olulises moraalses küsimuses väljendanud selget seisukohta?

Muidugi mitte, kuna ta polegi seda kunagi teinud. Ilmselgelt on tegu samasuguse Isamaa libakonservatiiviga, nagu neid on seal jalaga segada.

Niisiis on jäänud veel viimane ponnistus, eelistatult paberhäältega, et EKRE saaks minna kahe esindajaga Euroopasse Eesti asja ajama ja koos oma sõsarerakondadega Euroopas paremkonservatiivset maailmavaadet arendama. Kogu meie rahvast viimatistel riigikogu valimistel petnud praegused valitsuserakonnad eesotsas Reformierakonna ja sotsidega tuleb jätta ukse taha! EKRE valija, ära jää koju! See võitlus on põhimõtteline.