Odavtööjõu sisseveo ja “avatuse” reaalne tulemus: meil on taas probleemiks leetrid

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Üks migratsiooniprotsessidega kaasnevatest suurematest probleemidest on kaasa toodavad haigused. Pilt Malaga sadamas migrandilaeva ootavatest meedikutest on illustratiivne.

Eestis ja üldse Euroopas kiputakse unustama, et avatus migratsioonile tähendab ka avatust nendega kaasa tulevatele tõbedele.

Õhtuleht vahendab “Radarit”: “Kuigi Maailma Terviseorganisatsioon seadis Eesti paar aastat tagasi nende riikide hulka, kus leetrid on elimineeritud, on see haigus tagasi. 2019. aasta mai lõpu seisuga on Eestis olnud juba 17 leetritega seotud juhtumit. 15 haigusjuhtumist kaheksa on praegu seotud Ukrainaga. Koos tööjõuga toodi siia aga ka leetrid. Vaktsineerimisprotsent on Ukrainas madalam kui paljudes Aafrika riikides, haigestumisi on seal tänavu olnud 45 000.”

On vähetõenäoline, et võõrtöölised läbivad põhjaliku arstliku kontrolli, sest see on tööandjale lisakulu – eks neid tuuaksegi sisse just seetõttu, et Kolmandatest riikidest tulijad on vähenõudlikumad ja ettevõtjale vähemkulukamad. Kui võõraid petetakse palkadega, siis ei taheta kindlasti ka nende tausta ja tervise kontrollimise alla raha panna. Lisaks on Eestis leitud palju ukraina illegaale, kes kohe kindlasti meditsiinilist kontrolli ei läbi.

Ka Euroopas varjatakse neid andmeid, mis puudutavad migrantide sissetoodud haigusi. Kahel korral on räägitud ebolasse haigestumisest, korra Rootsis ja korra Itaalias. Kui esimesel puhul tõi selle kaasa konkreetne inimene, siis Itaalias leiti ebola pagulaskeskuses 2016. aastal.

Kui keegi küsib taas, et miks peaks selliseid andmeid varjatama, siis miks varjatakse paljudes Lääne-Euroopa riikides migrantide kuritegevust? Põhjus on ju selge – ei tohi ju rääkida migratsiooniga kaasnevatest negatiivsetest nähtustest. Ka Eesti ühiskonnas pole kunagi räägitud sellest, et suur osa üle Vahemere tulijatest on pärit riikidest, kus HIV kandjate protsent on väga kõrge.

Eestis on siseminister EKRE-st ja oodata on migratsiooniprotsessi võtmist tugeva kontrolli alla. Sest kui seda ei tehta, saame migratsiooniga kaasa haigused, kuritegevuse, terrorismi, vaesuse ja kogu võõrastega kaasneva negatiivse koorma.

Allikas: Õhtuleht

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused