Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

OECD: Eesti on tööjõu tootlikuses viimase 5 seas

07.05.2015
OECD: Eesti on tööjõu tootlikuses viimase 5 seas

Viimasel ajal on peaminister Rõivas ja mitmed teised valitsuse liikmed avalikes debattides vilkalt viidanud OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) kiitvatele hinnangutele ja soovitustele Eesti majanduse hetkeseisu kohta. Seejuures on sümptomaatiline, et välditakse fakte, mis Eesti senist majanduspoliitikat pigem ebaõnnestumise valgusesse asetavad. Elegantselt nokitakse raportitest välja soovitusi, mis eelmise ja praeguse valitsuse tegevusi soodsamas valguses näitaks.

Raportitesse süvenedes selgub näiteks, et kui võrrelda SKP-d elaniku kohta, pole Eesti jõukamatele riikidele kuidagi lähemale jõudnud. Eesti on jätkuvalt OECD pingereas tagant poolt  seitsmes. Eesti majanduse konkurentsivõime, tuleviku töökohtade ja palgakasvu väljavaadete seisukohalt on aga kõige drastilisem OECD tööjõu tootlikkuse võrdlus, milles Eesti on viie viimase seas koos Mehhiko, Tšiili, Poola ja Ungariga.

Samuti on maha vaikitud OECD soovitus, et senisest lõdvem eelarvepoliitika kasvataks küll valitsuse võlakoormat võrreldes praeguse madala tasemega, kuid ühtlasi aitaks rahastada keskpika perspektiivi prioriteete, sealhulgas aktiivseid tööturumeetmeid, investeeringuid haridusse ja infrastruktuuri.

Allikas: OECD, 2015. http://www.keepeek.com/Digital-Asset-Management/oecd/industry-and-services/oecd-compendium-of-productivity-indicators-2015_pdtvy-2015-en#page24)

 

tootlikkus eesti