OECD: Eesti on tööjõu tootlikuses viimase 5 seas

Eesti,
- Updated

Viimasel ajal on peaminister Rõivas ja mitmed teised valitsuse liikmed avalikes debattides vilkalt viidanud OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) kiitvatele hinnangutele ja soovitustele Eesti majanduse hetkeseisu kohta. Seejuures on sümptomaatiline, et välditakse fakte, mis Eesti senist majanduspoliitikat pigem ebaõnnestumise valgusesse asetavad. Elegantselt nokitakse raportitest välja soovitusi, mis eelmise ja praeguse valitsuse tegevusi soodsamas valguses näitaks.

Raportitesse süvenedes selgub näiteks, et kui võrrelda SKP-d elaniku kohta, pole Eesti jõukamatele riikidele kuidagi lähemale jõudnud. Eesti on jätkuvalt OECD pingereas tagant poolt  seitsmes. Eesti majanduse konkurentsivõime, tuleviku töökohtade ja palgakasvu väljavaadete seisukohalt on aga kõige drastilisem OECD tööjõu tootlikkuse võrdlus, milles Eesti on viie viimase seas koos Mehhiko, Tšiili, Poola ja Ungariga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samuti on maha vaikitud OECD soovitus, et senisest lõdvem eelarvepoliitika kasvataks küll valitsuse võlakoormat võrreldes praeguse madala tasemega, kuid ühtlasi aitaks rahastada keskpika perspektiivi prioriteete, sealhulgas aktiivseid tööturumeetmeid, investeeringuid haridusse ja infrastruktuuri.

Allikas: OECD, 2015. http://www.keepeek.com/Digital-Asset-Management/oecd/industry-and-services/oecd-compendium-of-productivity-indicators-2015_pdtvy-2015-en#page24)

 

tootlikkus eesti

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused