Oliver Kruuda peeti maksukuriteos kahtlustatavana kinni

Eesti,
- Updated
EESTI OLÜMPIAKOMITEE

Maksu- ja tolliameti uurijad pidasid teisipäeval kinni ettevõtja, AS Tere juhatuse liikme Oliver Kruuda (fotol) ja veel viis inimest, keda kahtlustatakse maksukuriteos.

Kahtlustus maksukuriteos esitati teisipäeval kuuele isikule, kelle seas on ka Kruuda, ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas teisipäeval BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuriteokahtlustus on esitatud kuuele füüsilisele isikule ning ühele juriidilisele isikule ning kahtlustuse sisuks on maksuametile valeandmete esitamine, mille tulemusel on jäetud riigile tasumata nii tulu- kui ka käibemaksu kokku umbes 375 000 euro ulatuses,” selgitas Kallas. Kahtlustuse saanud juriidiliseks isikuks on AS Tere.

Kõik kahtlustatavad peeti kinni, neist neli, sealhulgas ka Kruuda, on Tere töötajad, täpsustas Kallas. Kriminaalmenetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur, lisas prokuratuuri pressiesindaja.

Kahtlustuse kohaselt on tulumaksu on alates 2015. aasta algusest jäetud maksmata 250 000 euro ulatuses ning käibemaksu 2015. aasta kevadest saadik 125 000 euro mahus, ütles vanemprokurör Maria Entsik teisipäeval rahvusringhäälingule.

Entsiku sõnul algas uurimine 2015. aasta lõpus ning paragrahv, mille alusel kahtlustus esitati, näeb süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või vangistuse kuni viis aastat. “Inimest saab kinni saab pidada 48 tundi, seejärel tuleb ta kas vabastada või taotleda kohtult vahistamist,” ütles Kallas.

Meedia andmetel korraldati nii AS Tere kontoris kui ka kõigi kuue kahtlustatava töökohas ja kodus teisipäeval läbiotsimine. Entsiku sõnul saadi läbiotsimistel suures mahus materjali, mille läbitöötamist nüüd alustatakse. Prokuratuur ei soovinud teiste kahtlustatavate nimesid avaldada, viidates, et tegemist pole avaliku elu tegelastega.

Äriregistri andmete kohaselt on aktsiaseltsil Tere 1 241 344,86 euro suurune maksuvõlg, millele lisandub intress 9 282,85 eurot. 

Põhja ringkonnaprokuratuur pole veel otsustanud, kas taotleb maksukuritegudes kahtlustatava ärimehe Oliver Kruuda vahistamist. “Praegu on Kruuda kahtlustatavana kinni peetud. Selle, kas taotleda vahistamist, otsustab prokuratuur 48 tunni jooksul,” kinnitas prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas kolmapäeva hommikul BNS-ile.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused