Omapärane väljakutse: Eesti 200 tahab registreerida armastust

Eesti,
- Updated
©Scanpix
No ei näe selles midagi ilusat!

Ainsa kandidaadina erakonna esimeheks kandideerinud Eesti 200 juht Kristina Kallas heitis erakonna konverentsil Eesti poliitikale ette, et meie poliitiline kultuur on muutunud agressiivseks, ebaeetiliseks, lugupidamatus ja mittesallivaks, kuid samal ajal räuskas puldist peaministri ja rahandusministri suunas: „Jüri ja Martin … tulge eest ära!“ Väga viisakas ja lugupidav, eks ole.

Ühelt poolt kuulutab ta, et “me seisame kindlalt selle eest, et 21. sajandi Eestis ei kiusataks taga inimesi, kes armastavad üksteist ja soovivad, et ühiskond ka seda armastust tunnistaks”. Ta nimelt rõhutas, et Eestis saaks oma armastuse registreerida kõik paarid ja nimetada seda abieluks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samal ajal pühendab ta ülejäänud kõne sellele, et valitsus tuleks sellises koosseisus lahutada…

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Paul Puusutsmaa kommenteerib: „Ma ei tea, kas peaks Kristina Kallase (ja E200) heameeleks alustama poliitilisi diskussioone teemal, millises riigiregistris registreerida armastust, milliste registrikannetega, millisest hetkest ja milline armastus, kas iga armastus, millised on armastuse objektiivsed tunnused … kas iga teise isiku/nähtuse/instituudi suhtes tekkinud armastus … kuidas ikkagi defineerida armastust õigusaktis, millises seaduses peaks määratlema armastuse legaaldefinitsiooni ja kuidas lõpuks rakendada armastuse registreerimisega kaasnevad õigused ja kohustused jne?“

Ta lisab, et sama “põnev juriidika” on armastuse sidumine abielu mõistega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused