Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Omasid ei murra!” Elmar Vaheri loole leiti JOKK-lahendus

-
04.05.2023
Elmar Vaher
© UU

Kui kaua suudab eesti rahvas uskuda oma riiki, kui võimulolijate toiduahelate rahvas pääseb igast jamast puhta nahaga? Kunagine politseipealik Elmar Vaher lasti läbi JOKK-süsteemi ja nüüd on ta “puhas poiss”, pane või uueks siseministriks.

BNS kirjutab: “Siseministeerium lõpetas distsiplaarmenetluse politsei- ja piirivalveameti (PPA) endise juhi Elmar Vaheri suhtes, kuna tema teenistusaeg sai läbi.

Lõpetamisega ei anta hinnangut, kas kriminaaluurimise all olev Vaher rikkus või ei rikkunud teenistuskohustusi. Distsiplinaarmenetlust saab läbi viia üksnes teenistussuhtes oleva ametniku üle, Elmar Vaheri viimane tööpäev PPA peadirektorina oli aga 2. mail.

Valitsus nimetas Elmar Vaheri PPA peadirektori kohale 3. mail 2018. aastal viieks aastaks ehk kuni tänavu 2. maini. Kuivõrd tegemist on avaliku teenistuse seaduses ette nähtud tähtajalise teenistussuhtega, siis see lõpeb töösuhe tähtaja saabudes.

Kui avaliku võimu kandja teenistussuhe ametnikuga lõpeb, ei saa ka läbi viia teenistuskohustuste rikkumisest tingitud distsiplinaarmenetlust, kuna ei ole õiguslikku suhet, milles kohustused saaksid kehtida. Seega on distsiplinaarmenetlus võimalik vaid siis, kui isik on teenistuses.”

Lihtne JOKK-loogika: võiks ju vaadata, kas ta ikka rikkus seadust, aga (ups!) tähtaeg sai otsa. Isegi hinnangut enam ei anta.

Kriminaalmenetlus pidavat küll jätkuma, aga küll seegi kokku jookseb. Ja siis poliitikasse, kas poliitprügikasti Eesti 200 või emakese Reformierakonna kaudu.

Uued Uudised