Õpetaja Mari-Vivian Ellami hoiatus: ka Eesti on minemas Norra kurikuulsa lastekaitse Barnevernet põrguteele

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Juba selline plakat protestimiitingul näitab inimeste suhtumist.

Eesti Päevaleht vahendab Mari-Vivian Ellami lugu kurikuulsast Norra lastekaitsest “Kas meil on ka varsti nii, et kui lapsevanemana libastud, antakse laps vägisi homodele kasvatada?”, mis peaks igaühe mõtlema panema.

“Nägin hiljuti ühe oma sõbra Facebooki-seinal postitust, kus ta jagas lugu Norras elavatest Ameerika kodanikest, kelle lapsed kohalik lastekaitse Barnevernet ajutise telefonikeelu tõttu jõuga ära viis. See tundus nii jabur ja üle paisutatud, et olin esiotsa oma sõbra peale ärritunud, et ta sellist paanikat külvavat valeinformatsiooni jagab,” kirjutab eesti keele ja kirjanduse õpetajana töötav, kuid hetkel kodune ema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mari-Vivian Ellam räägib, et usaldusväärsetest allikatest (näiteks BBC) Barneverneti kohta uurides aga leidis ta šokeerivat infot ja seda oli hirmutav lugeda, sest ka Eesti liigub tema sõnutsi sinnapoole, kus parimate kavatsustega last kasvatades võib vanem temast ühel päeval ootamatult ilma jääda.

Artikli autor leidis ühe loo kristlaste perest, kus korralekutsuva sakutamise peale võeti vanematelt lapsed ära, paigutati kolme erinevasse kasuperre ja alles seitsme kuu möödudes sai pere tänu üldsuse abile jälle kokku. Samasuguseid juhtumeid on juba ka Eestis, kus sinikaga laps võeti emalt ära ega antud enne tagasi, kui too oli tõestanud, et tegu polnud perevägivallaga.

Mari-Vivian Ellam ütleb, et arvatavasti jääks iga teine Eesti pere Norra lastekaitsega hätta. Nimelt tekib sageli olukordi, kus kahe lapse tülis peab neid füüsiliselt lahutama ja juba seegi võib sekkuja kahjuks käänata. Karmide reeglitega muudetakse laps sisuliselt riigi omaks.

Norras on laste perest ja sugulastest eemaldamine on justkui omaette eesmärk ja selleks ei pea olema isegi füüsilist konflikti, lapsed võetakse ära ka “ebapiisavate vanemlike oskuste” pärast.

Barnevernet eraldab peredest igal aastal ligi kümme tuhat last, kusjuures alates 2008. aastast on BBC artikli kohaselt laste äravõtmiste hulk kasvanud poole võrra. Samasugust kasvutendentsi on näha Inglismaal, kus The Economisti eelmise aasta 22. märtsil avaldatud artikli andmetel oli viimase majandusaasta jooksul kohtuasjade hulk laste peredest eraldamiseks kasvanud 134% ning pärast 1980ndaid ei ole kunagi varem lapsi peredest ära võetud nii palju kui praegu.

Mari-Vivian Ellami loos tuuakse välja fakt, et Norras võetakse lapsi ära just immigrantide peredest, sest esiteks ongi nendes laste kasvatamine teistsugune kui Norra enda omades; ja teiseks, immigrantidel pole ei võimalusi süsteemi vastu võidelda ega lähisugulasi, et neistki eeskostjaid saaks. Kristlastelt ära võetud lapsed aga suunatakse sageli homopaaride “peredesse”, kes saavad endile lapsed ja lisaks teenivad kasupered aastal sel moel 50 000 eurot aastas.

“Kui Barnevernet tõesti tegutseb kasvõi osaliselt selle nimel, et oleks rohkem lapsi, keda kasuperedesse suunata, jättes paljud vanemad neist eraldatud lapsi taga nutma ning nende tagasisaamise eest võitlema, paludes abi isegi üldsuselt väljaspool Norrat, on tegemist äärmise küünilisuse ja kuritegelikkusega. Igatahes see südantlõhestav olukord näib valitsevat just nimelt Norra lastekaitsesüsteemis, kus midagi on täiesti valesti, ning Eesti näikse sammuvat vaikselt samas suunas,” hoiatab Mari-Vivian Ellam.

Selliseid lugusid on juba vahendatud ka Uutele Uudistele, kusjuures märgitakse, et ka Eestis tegutsevad lastekaitses lastetud “tädikesed” või verinoored sotsiaaltöötajad, kellest esimesed on üldse perede suhtes vaenulikud ja teised lähevad kaasa mistahes “innovaatiliste” asjadega, olgu see kasvõi vanematelt laste ärakorjamine. Igal juhul on ka Eestis märgatav tendents, kus lastest tahetakse kasvatada oma vanemate vastu astuvaid Pavlik Morozoveid.

Pikemalt loe SIIT

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused