Opositsioon näitab otse välja, et nad ei hakkagi Riigikogus tõsist tööd tegema

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Riigipöörajad aktsioonis.

Esmaspäevase Riigikogu avaistungi järel on opositsioonil hambus parlamendi esimees Henn Põlluaas, kelle “pärispatuks” on see, et ta on rahvuskonservatiiv ja ta ei lase vastasrinnal ennast nurka suruda.

EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak ütleb otse – opositsioon ründab Henn Põlluaasa seetõttu, et EKRE on võimul ning sotsid ja Reformierakond pole. Aseesimehi Siim Kallast ja Helir-Valdor Seederit ei rünnata, sest nemad pole esimehed ega ka EKRE-st.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Henn Põlluaas ütleb Postimehes, et tema hinnangul ei pea reeglitest kinni opositsioon, kes püüab neid igal võimalusel rikkuda ning parlamendi tööd häirida. Näiteks nõudis opositsioon esmaspäeval kolme sisult identse eelnõu järjekorra muutmist päevakorras. Järjekorda on võimalik muuta, kuid sel korral puudus selleks konsensus, opositsioon alustas igasuguste sätete vaidlustamist ja esitas protseduuriliste küsimuste all selliseid, mis polnud protseduurilised – sisuliselt kulutasid just sotsid ja reformarid poolteist tundi jagelemisele.

“See vastasseis kuulutati välja juba peale koalitsiooni loomist – nad on vihased ja kibestunud selle üle, et nad pole võimul,” ütleb Henn Põlluaas.

Etteheited, mida Postimehe vahendatuna Riigikogu esimehele ette heidetakse, aga on üliabsurdsed – ta on avaldanud sotse kritiseeriva raamatu (juba enne esimeheks saamist), on kritiseerinud ideoloogilist inimõiguste keskust, laskis Riigikogu valgest saalist eemalda Euroopa Liidu lipud, toetab Lihula samba tagasipanekut, on konfliktis presidendiga, olevat korraldanud “kunstilise puhastuse” oma tööruumides, jättis minemata holocausti üritusele (tegelikult kutset saamata ja ajal, mil nii president kui peaminister polnud riigis), ja nii edasi.

Kõik see näitab, et opositsioon on igati loobunud konstruktiivsest parlamenditööst ning otsib ainult võimalusi, kuidas selle töö ummikusse juhtida, et hiljem selles koalitsiooni süüdistada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused