Opositsioon näitab otse välja, et nad ei hakkagi Riigikogus tõsist tööd tegema

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Populistid Riigikogus.

Esmaspäevase Riigikogu avaistungi järel on opositsioonil hambus parlamendi esimees Henn Põlluaas, kelle “pärispatuks” on see, et ta on rahvuskonservatiiv ja ta ei lase vastasrinnal ennast nurka suruda.

EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak ütleb otse – opositsioon ründab Henn Põlluaasa seetõttu, et EKRE on võimul ning sotsid ja Reformierakond pole. Aseesimehi Siim Kallast ja Helir-Valdor Seederit ei rünnata, sest nemad pole esimehed ega ka EKRE-st.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Henn Põlluaas ütleb Postimehes, et tema hinnangul ei pea reeglitest kinni opositsioon, kes püüab neid igal võimalusel rikkuda ning parlamendi tööd häirida. Näiteks nõudis opositsioon esmaspäeval kolme sisult identse eelnõu järjekorra muutmist päevakorras. Järjekorda on võimalik muuta, kuid sel korral puudus selleks konsensus, opositsioon alustas igasuguste sätete vaidlustamist ja esitas protseduuriliste küsimuste all selliseid, mis polnud protseduurilised – sisuliselt kulutasid just sotsid ja reformarid poolteist tundi jagelemisele.

“See vastasseis kuulutati välja juba peale koalitsiooni loomist – nad on vihased ja kibestunud selle üle, et nad pole võimul,” ütleb Henn Põlluaas.

Etteheited, mida Postimehe vahendatuna Riigikogu esimehele ette heidetakse, aga on üliabsurdsed – ta on avaldanud sotse kritiseeriva raamatu (juba enne esimeheks saamist), on kritiseerinud ideoloogilist inimõiguste keskust, laskis Riigikogu valgest saalist eemalda Euroopa Liidu lipud, toetab Lihula samba tagasipanekut, on konfliktis presidendiga, olevat korraldanud “kunstilise puhastuse” oma tööruumides, jättis minemata holocausti üritusele (tegelikult kutset saamata ja ajal, mil nii president kui peaminister polnud riigis), ja nii edasi.

Kõik see näitab, et opositsioon on igati loobunud konstruktiivsest parlamenditööst ning otsib ainult võimalusi, kuidas selle töö ummikusse juhtida, et hiljem selles koalitsiooni süüdistada.

9 commentsOn Opositsioon näitab otse välja, et nad ei hakkagi Riigikogus tõsist tööd tegema

 • Avatar

  Eriti lahe oli Taavikese südamest tulev ähvardus peaministrile, kuidas “mina võtan väga isiklikult, kui teie juhtimisel RB kraavi keeratakse!” Hea kollanokast expm, sajandite kaupa on olnud nii, et sinutaoliste kokkukeeratud käkid peavad ikka ära parandama elukogenumad ja kompetentsemad tegijad. Ja ei maksa oma lollustega ärbelda vaid analüüsida ja õppida – võib olla antakse siis elus kunagi uus võimalus, kus saad neid uusi oskusi ja mõtlemisvõimet näidata-kasutada. Tegelikult tuleb kindlasti kasuks, kui sa ei tuletaks meelde, et sa olid ikka üsna nüri pliiats.

 • Avatar

  Ma julgustaks härra Põlluaasa opositsiooni paari protseduurilise küsimuse järel paika panema. Seadusest tuleneb ju õigus riigikogu töö segajate suu kinni panna ja sisuliste asjadega tegelda.

 • Avatar

  Krdi tolad, vaadake enne, mis seaduse te just seal vastu võtsite ja siis virisege!!!

 • Avatar

  Jõudu edaspidiseks hr Põlluaas, enamus eestlastest on Teiega. Opositsiooni narridest kamp tuleks valitsusasutusest minema lüüa, kuna nad ei tööta, miks nad saavad veel palka. Vastik jõuk, rehfivargad, kui sotsidikad.

 • Avatar

  Siis tuleb see bande laiali saata ja võtta vastu kohe vastav seadus. ega neist ju mingit tolku polegi.Miks saavad mitte midagi tegijad sellist palkka. ???

 • Avatar

  See paistab igaühele kes vahestki viitsib vaadata Riigikogu otseülekandeid, järelvaadata mõnda istungit, millega tegeleb opositsioon. Konstruktiivset arutelu, tööd ja tegevust pole seal seekordse opositsiooni puhul kordagi saanud täheldada. See on lausa silmatorkav.

 • Avatar

  Go for victory Mr. H.Põlluaas

 • Avatar

  Imetlen ja julgustan Hr. Henn Põlluaasa ajama sama vagu edasi.

 • Avatar
  Oskar Ohakas

  …ta on avaldanud sotse kritiseeriva raamatu (juba enne esimeheks saamist) – kui magus on sotside seakisa kuulda. Tubli Henn, oled õigel teel!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused