Opositsioon näitas avaistungil ära, et sotsid ja reformarid hakkavad ka uuel aastal Riigikogu tööd teadlikult segama

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Opositsioon on riigi elu ummikusse jooksutanud. Pilt on illustratiivne.

Esmaspäevasel talvepuhkuse järgsel Riigikogu istungil võis selgelt näha, milliseks kujundab opositsioon parlamendi edaspidise töö – selleks saab konstruktiivse kriitika asemel olema õelutsemine ja töö segamine.

Reformierakondlased Hanno Pevkur, Jürgen Ligi, Taavi Rõivas ja Kaja Kallas ning sotsid Indrek Saar ja Jevgeni Ossinovski keerutasid suure tüli üles istungi päevakorra ja nädala töökorra ümber.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“No juba päris mitmendat korda ei saa juhatus hakkama sellega, et koostada selline päevakord, mis oleks päevade lõikes tasakaalus. Ka sel nädalal on meie ette pandud päevakord, kus täna on rohkem punkte päevakorras kui ülejäänud päevadel kokku. Jah, ma mõistan, et osalt on see seetõttu, et valitsusest väga palju sisulisi eelnõusid ei tule ja seetõttu ülejäänud päevakord on talumatult hõre, aga see ei õigusta kuidagi sellist pretsedenti, mis te olete praegu teinud – ja sellist ei ole, ma väidan, taasiseseisvumise järgses Riigikogus varem olnud –, kus on arupärimised ja eelnõud segamini,” õelutses Taavi Rõivas.

Siinkohal vajab äramärkimist, et tavaliselt on hoopis kolmapäev väga töörohke ja paljude päevakorrapunktidega. Opositsioon aga ajas kohe avaistungi esimesel päeval ümbertõstmiste nõudmistega pinged saalis lakke ning Riigikogu esimees Henn Põlluaas oli sunnitud ütlema: “Sellisel juhul me jäämegi iga päev, iga nädal muutma päevakorda ja siis muutub juhatus üsna mittemõttekaks organiks.” Seejuures on oluline täpsustada, et Riigikogu juhatusse kuulub ka RE auesimees Siim Kallas.

Opositsioonile on saanud tavaks korraldada šõusid, seada sõnalisi lõkse erinevatele esindajatele, ajada lihtsad asjad keeruliseks ja viia pinged koalitsiooniga maksimumi. Täiesti tavaliseks on saanud arupärimised, kus kõigepealt räägitakse sellest, kui valet poliitikat ajab valitsus, siis sellest, kui õigesti tegid RE ja sotsid võimul olles, ja lõpuks esitatakse küsimus, mis tegelikult suuresti asjasse ei puutu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused