Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Opositsioon vaob, valitsuskoalitsioon tugevdab oma positsioone

-
04.09.2019
Hetk kolaitsioonileppe sõlmimiselt.
© UU

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud iganädalasest Norstati uuringust selgub, et poliitoravate tõusul on lagi käes ja nüüd hakkab hoopis valitsuse toetus kasvama.

Keskerakonna toetuse kasv ning Reformierakonna langus tähendab seda, et koalitsiooni toetus ületab taas opositsiooni toetust – koalitsioonierakondi toetab kokku 46 ning opositsioonierakondi 44,4 protsenti vastajatest.

Reformierakonda toetab 34,6 protsenti vastajatest ehk 1,1 protsendi võrra vähem kui nädal varem. Teisel kohal olevat Keskerakonda toetab 22,9 protsenti vastajatest ehk nädalaga on näitaja paranenud 1,4 protsenti võrra, kuuga aga suisa üle viie protsendi.

Teiste parlamendierakondade puhul nii suuri muutusi ei ole. Kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 15,8 protsendiga, neljandal kohal Sotsiaaldemokraatlik Erakond 9,8 protsendiga ning viiendal kohal Isamaa 7,3 protsendiga.

Reformierakonna toetus kasvas lakke esmasest hüsteeriast, mis puhkes EKRE võtmisel valitsusse. Nüüd on selgunud, et taevas maa peale ei kukkunudki, valitsus on asunud jõuliselt oma lubadusi ellu viima ja opositsioonil polegi peale kriitika midagi muud pakkuda. (BNS-UU)