Opositsioon viskus Riigikogus minister Kert Kingot mutta tampima, kuid jäi hävitustööga hätta

Eesti,
©UU
Kert Kingo

Kolmapäevases valitsuse infotunnis vastas Riigikogu saadikute küsimustele väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo ning nagu arvata võiski, olid paljud järelepärimistest õelad ärategemiskatsed.

Norimisega alustas reformierakondlane Kaja Kallas, kes muuhulgas soovis selgitust kuulujuttudele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tahtmatult, võib-olla meedia vahendusel jääb selline mulje, et te ei taha seda tööd teha, et see töö teile ei meeldi ja te hoiate sellest tööst eemale. Minu küsimus on: miks te selle ametikoha üldse vastu võtsite, kui te seda tööd ei soovi teha?” küsis Kallas

“Väga hämmastav ja lausa piinlik on parlamendiliikme käest kuulda sellist ajakirjandusele tuginevat kuulu- ja klatšijuttudele tuginevat infot, mille põhjal on justkui tõsiseltvõetav ja faktiline küsimus moodustatud. Aga ma üritan sellele väga piinlikule küsimusele ikkagi vastata. See väide, et mina ei taha tööd teha – kas me oleme teiega, Kaja Kallas, sellest rääkinud, mida mina tahan teha ja mida mina ei taha? Ma ei mäleta seda. Ja ma ei mäleta, et ükski ajakirjanik oleks minuga sel teemal rääkinud,” vastas Kert Kingo.

“Väliskaubandusega tegelemine ei tähenda seda, et ma käin tootenäidiste kohvriga mööda maailma ringi. On tuua näiteid, kuidas teie erakonna minister käis Malaisias suuri tegusid tegemas ja selle tulemusena ei ole eksport Malaisiasse suurenenud. Samamoodi ei ole pärast Liisa Oviiri ministriks olemise aega, kui ta väga ohtralt käis Eestile n-ö uksi avamas ja tutvustamas, suuri kasvunumbreid tulnud,” lisas väliskaubandusminister.

“Bitšimisega” jätkas sots Helju Pikhof, kes küsis: “Te olete andnud teada, et ei soovi välismaal käia, teada on ka teie võõrkeelte oskus. Kas te ei pea mõistlikuks sellest ametikohast loobuda ja anda see kellelegi, kes soovib Eestile tuua siis väliskaubanduses sidemeid ja kes valdab võõrkeeli?”

“Samamoodi tekib mul ka siin küsimus, et mille põhjal te selliseid asju väidate? Ma ei mäleta, et ma oleks teiega omavahel vestelnud, kus me oleks saanud testida teineteise keeleoskust, samamoodi ma ei mäleta, et meil oleks juttu olnud sellest, et mina olen keeldunud reisimast. Mille põhjal sellised argumendid? Ma ei mäleta üldse, et ma kellelegi oleks öelnud, et keeldun reisimast. Mul tekib tõsine küsimus, kuidas on siin parlamendisaalis opositsioonierakonna liikmetel see arusaamine ainult ajakirjanduses avaldatu põhjal üles ehitatud? See on jällegi kategooria, kus parlamendiliikmed räägivad siin omakeskis kokkukleebitultklatši- või kuulujutte ja levitavad neid kui absoluutset tõde,” vastas IT- ja väliskaubandusminister.

Jääb vaid loota, et ERR ei pane jälle Kaja Kallasele kõrgeid hindeid “väitlemise” eest Kert Kingoga, nagu oli see “Esimeses stuudios” olnud väitluse järel peaminister Jüri Ratasega.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused