Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Opositsiooni ja presidendi libajutud panid välisinvestorid tarbetult värisema

-
03.09.2019
Opositsiooni ja presidendi libajutud panid välisinvestorid tarbetult värisema

Opositsiooni rünnakud Jüri Ratase valitsuse vastu ja nende levitatav valeinfo on kurbi tagajärgi andnud – välisinvestorid on ärevile aetud.

“Uue juhatuse valinud välisinvestorite nõukogu avaldas sügavat muret, et Jüri Ratase valitsus peletab Eesti majandusele nii vajalikud otseinvesteeringud mujale,” kirjutab Delfi Ärileht.

„Minu peamine eesmärk FICE esimehena on selgitada välja, mis staatuses on välismaalased ja välismaine kapital praeguses Eestis ning juhul kui minu kahtlused osutuvad tõeseks, veenda Eesti riigi juhte oma kurssi muutma,” ütles välisinvestorite nõukogu juhatuse esimees Heikki Mäki.

Ratase valitsuse poolt saadetavad signaalid ja väljaütlemised on nüüdseks rahvusvalises meedias Eesti riigi mainet kahjustanud, jättes tunde, et välismaalased ja väliskapital pole Eestisse enam nii oodatud kui varem.

Nüüd ongi oluline teada, kust on välisinvestorid infot ammutanud – kas nad on uurinud Jüri Ratase reaalset majanduspoliitilisi plaane või lähtuvad sellest, mida endine ja praegune president ning opositsioon Eesti peavoolumeedias või välismeediale antavates intervjuudes räägivad. Uudise põhjal tundub, et pigem pärineb nende info Eesti kohta Süddeutsche Zeitungist.

Uutel Uudistel on infot selle kohta, kuidas erakondade poliitikute kohtumisel välisinvestoritega rääkis just Taavi Rõivas neile sellest, milline rassism Eestis valitsevat.

Seega sobiks loo pealkirjaks mitte “Jüri Ratase valitsus pani välisinvestorid Eesti tulevikus kahtlema”, vaid “Opositsiooni ja presidendi jutud on välisinvestorid Eesti tulevikus kahtlema pannud.”

Mis aga puutub välisinvesteeringutesse, siis need võivad küll pisut väheneda, kuid demokraatliku parlamentaarse süsteemi puhul ei lähe investorid kuhugi. Jüri Ratase valitsuse puhul on riigi ebademokraatlikuks muutumine 100% välistatud.

Küll aga on mõned investorid ärilistel kaalutlustel kaasa läinud ideoloogiliste heitlustega – nagu Swedbank, mis võttis geisäutsude tõttu tagasi oma rahaeraldise Aadu Luukase Fondile, sest too autasustas sihtasutust Perekonna ja Traditsioonide kaitseks. Tänaste investorite hirmud on sageli seotud mingite vähemuste kui tarbijate survega – eriti räige on selles osas LGBT, kel on mõjuvõimu tõsiseid pahandusi tekitada. Siiski on väheusutav, et keegi viiks investeeringud Eestist välja, kuna välisministeerium otsustas geiagenda levitamisest loobuda.

Konservatiivsete valitsustega riigid on just investeeringute jaoks kindlamad, karta tasub vasakvalitsusi, kes kipuvad riigistama ja sageli kompensatsioonita. Välisinvestorite tegelikku tausta näeb sellest, kui aktiivselt ollakse valmis investeerima ebademokraatlikule ja homofoobsele Venemaale, kus ka äri- ja töökultuur on madal. Demokraatiapuudega Hiina kapital aga tungib raudse järjekindlusega Aafrika riikidesse, kus demokraatiast pole samuti haisugi.

Eesti Välisinvestorite Nõukogu (Foreign Investor’s Council in Estonia, FICE) esindab Eestis asuvaid Austria, Briti, Prantsuse, Taani, Soome, Saksa-Balti, Hollandi, Norra ja Rootsi kaubanduskodasid, äriklubisid ja turunduskontoreid. Nende riikide taust on paraku selline, et seal usutaksegi kõike, mida “paremäärmuslusest” räägitakse.