Opositsiooni jäämisest saaks Keskerakonnale kameeleoni õudusunenägu

Eesti,
- Updated
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Kas opositsioonis olles võiks Jüri Ratasest näiteks rohelise mõttelaadi esindaja saada?

Juhul kui Keskerakond on sunnitud opositsiooni jääma, tuleb neil suure probleemina alla neelata oma kahekeelsuse tagajärjed ehk selle poliitika tulem, kus nad valitsusparteiks saades tegid nad mitmetes olulistes küsimustes kannapöördeid.

Majandusministri, Keskerakonna liikme Kadri Simsoni sõnul on Keskerakond valmis olema ka opositsioonis, kirjutab BNS. “Aus töö opositsioonis on väärtus omaette,” ütles Simson, lisades, et Keskerakond on ka varem opositsioonis olnud ja tuleb tõdeda, et hetkel on Keskerakond valimisvõitjale Reformierakonnale viimane valik.

Kes mäletab Keskerakonna opositsioonis olemist enne nende lühikest tähelendu võimupiruka juurde, see mäletab, kuidas nad lubasid presidendi otsevalimisi, rahvahääletusi, Rail Balticu peatamist, olid suuresti kooseluseaduse vastu ja toetasid eestikeelset haridust. Võimule tulles osast lubadustest loobuti, osa neist hägustati (kunagi teeme, kui parem aeg on), osades aga mindi täiesti vastupidistele positsioonidele (RB jätkamine, erinevad perevormid valimisprogrammis, venestamine hariduses kakskeelsuse kaudu).

Vaba Mõtte Klubi ja Otse Kümnesse fännid mäletavad, kuidas Keskerakonna positsioonid oli sealsetes jutuajamistes peaaegu samad mis EKRE-l, eriti Jaanus Karilaidi suu läbi, kuid võimule saades sõideti neist kohe õhinaga eemale, ja satuti EKRE tugeva tule alla.

Pole kahtlustki, et Jüri Ratas tegi venelaste häälte nimel neile tohutuid järeleandmisi, kuid venelaste silmis on “pehmod” just heaks peksukotiks – nii jäid ka venelaste hääled saamata, sest küüditatute mälestusküünalde tagujate päästmine, tulevaste Metsavaste hoidmine topeltkontrolli eest, pronkssõduri juurde pandud pärg lindiga “Eesti rahvalt” ja idee kinkida “hallipassirahvale” kodakondsus oli putinistide jaoks liiga väike reeturlikkus. Äraandjad ei meeldi kellelegi.

Eriline moment on ka see, et isegi venemeelsed tegelased nagu Yana Toom kaotasid palju hääli, mis osutab sellele, et venelaste integreerimine on läbikukkunud protsess ja neid Eesti lihtsalt ei huvita, mis on ühtlasi suureks julgeolekuohuks.

Seega võib Keskerakonna naasmine opositsiooni osutuda päris põnevaks ja see tekitab palju huvitavaid küsimusi. Kas nüüd hakatakse jälle presidendi otsevalimisest, rahvahääletustest, eestluse hoidmisest ja RB kahjulikkusest rääkima? Järgmised siseriiklikud valimised on ju kaugel ja venelastele ei pea ka enam kummardusi tegema. Ja mis saab Bilderbergi grupile antud lubadustest?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused