Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Opositsiooni paramilitaarne tiib tõestab oma hüüdnime õigsust

-
31.08.2019
Just selline pilt tuleb silme ette, kui vaadata meedia toetust opositsioonile. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Reedeses kõnes meeleavaldusel Toompea lossi ees nimetas Martin Helme Eesti meediat opositsiooni paramilitaarseks tiivaks, mida ajakirjanduslikud eriüksuslased peagi ka tõestasid.

Muidugi oli see ütlus kohe ka Riigikogu saalis valitsust ründava opositsiooni suus. Aga paramilitaarse tiiva nimetust kinnitas ERR, kutsudes Kaja Kallase enne hääletust “Terevisiooni” ja Delfi TV, kus esiorav vestles skandaalse Vilja Kiisleriga. Reformierakonnal aidatakse pildis püsida.

Milliseid uudiseid enne ja pärast umbusaldust peavoolumeediast ka ei vaataks, on need saadetud sümpaatiast umbusaldajate vastu. Isegi läbikukkumise järel keskendutakse pigem Reformierakonna kritiseerimisele ainult selles, et miks nad üldse nii lootusetu asja ette võtsid, sest see andis head šansid vihatud koalitsioonivalitsusele.

Meedias räägiti väga vähe üsnagi sõnakast ja sõjakast miitingust Jüri Ratase toetuseks ning mitte kusagil ei kohta arvamust, et valitsusel on taga tuntava osa Eesti elanike toetus, mistõttu suutis ta oma positsioone ka tugevamalt kindlustada.

Ehk siis räägitakse opositsiooni vigadest ja mitte tema nõrkusest, ning jätkatakse valitsuse sõimamist, selle asemel, et tema tegevuses miskitki positiivset leida.

Nii näemegi taas seda, et kui “räigelt” EKRE poliitikud oma arvamusi välja ka ei ütleks, on neil ometigi alati õigus.

UU