Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Otepääl ollakse EKRE osalusel senist võimu lammutamas

-
26.10.2021
Otepää vallamaja
© UU

Otepää vallas asusid võimuliitu moodustama viis poliitilist jõudu, jättes kõrvale volikogus enamuse saavutanud valimisliidu. Otepää vallas on asunud võimuliitu moodustama Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), Reformierakond, valimisliit Sinu Otepää, Isamaa ja Eesti 200. Otepää vallas võitis valimised valimisliit Ühinenud kogukonnad, saades volikogus üheksa kohta.

Võimukõnelusi alustanud viiel poliitilistel jõul on volikogus kokku kaheksa kohta: EKRE sai kolm kohta, Reformierakond kaks kohta ning Eesti 200, Isamaa ja valimisliit Sinu Otepää said võrdselt ühe koha. Keskerakond sai alguses Otepää volikogus ühe mandaadi, kuid häälte ülelugemise tulemusel läks mandaat EKRE-le.

“Uskumatuna tunduv kooslus on moodustunud,” ütles EKRE Otepää esinumber ja vallavanema kandidaat Ants Frosch. “Aga tulemus selgub volikogus hääletusel,” sõnas ta, viidates võimalusele, et mõni valimisliidu Ühinenud kogukonnad esindaja võib poolt vahetada.

“Minu hinnangul on valimisliit Ühinenud kogukonnad amorfne ja püsib koos vaid endiste vallajuhtide käteväänamisel ja manipulatsioonidel,” sõnas Frosch. “Küsimus on selles, kas valda hakatakse juhtima avatult või läheb saunameeste susserdamine edasi,” lisas ta.

Viis Otepääl võimuliitu moodustavat poliitilist jõudu teatasid, et neil on kujunenud ühine platvorm, mille kohaselt peab valla juhtimine põhinema ausal ja kaasaval juhtimisel ning võrdsel partnerlusel.

Allikas: BNS