Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

OTSEÜLEKANNE KELL 10: EKRE algatusel toimub Riigikogus arutelu „E-valimised – oht demokraatiale“

-
09.05.2024
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni ettepanekul toimub täna algusega kell 10 Riigikogu suures saalis olulise tähtsusega riikliku küsimuse „E-valimised – oht demokraatiale“ arutelu.

Ettekannetega esinevad infovabaduse ja digiõiguste aktivist Märt Põder, vandeadvokaat Paul Keres, Riigikogu liige Varro Vooglaid ning EKRE esimees Martin Helme.

Martin Helme juhib tähelepanu, et avaliku arvamuse uuringute kohaselt pole ühiskonnas e-valimiste vastu piisavalt usaldust. „Kui ligi 40% valijatest arvab, et viimaste Riigikogu valimiste e-hääletus ei olnud aus, siis on võimu legitiimsus kahtluse all,“ ütles Martin Helme.

„EKRE leiab jätkuvalt, et Eestis peaks e-valimised lõpetama vähemalt niikauaks, kui töötatakse välja usaldusväärne ja põhiseadusele vastav viis nende läbiviimiseks. Eesti on ainus riik Euroopas, kus internetihääletust pakutakse kõigile valijatele. Euroopas ollakse seisukohal, et veebihääletus ei taga salajasust ja see muudab võltsimise liiga lihtsaks. Peale selle ei ole Eesti e-valimistel tagatud meie põhiseaduses nõutud ühetaolisus, sest e-hääletuse viis erineb paberhääletamise viisist. Praegusel kujul tekitab e-valimine usaldamatust valimistulemuste vastu ja kahtlusi riigivõimu legitiimsuses.“