Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Päeva sõel (med.): Kaja Kallas „saama rääkima ja arutama“. Postimees astus Lombi sisse. Millal rašist Hänninen tuleb Ringvaatesse? Kas pildil on horvaat või grusiin?

-
22.08.2022

Rabav ülekanne Narva linnavolikogu istungilt näitas, kuivõrd absurdne olukord valitseb meie riigis taasiseseisvuse 31-l aastal. See oli nagu mingi Paabeli torni sumatohha, ainult et antud isikud ei ehitanud mitte kärbsepesagi.

Mitte osata riigikeelt ja juhtida sealjuures piirilinna – see on sama kui lubada pime Stevie Wonder inimesi täis bussi rooli taha. See on sama absurdne, nagu näiteks see, kui Kaliningradi juhid ei oskaks vene keelt ja loeksid-vaataksid ainult Eesti väljaandeid ja kanaleid. Tegemist on täieliku idiotismi ja meie riikluse naeruvääristamisega, aga ometi kestab see olukord aastakümneid ja lahendust pole näha kusagilt.

See, et riik lubab oma seadustega umbkeelsetel välismaalastel valida Eestit valitsema umbkeelseid poliitikuid, on häbiväärne. Ja siis ootate te veel mingit lugupidamist Eesti vastu ja imestate, miks Narva noorpaarid tahavad enda esimesel ööl  oma voodisse punatanki.

Täna lõpetas Postimees TV sarja „Ministri närviproov“ intervjuuga peaminister Kaja Kallasega, kes ei pea normaalseks, et Narva volikogus tuleb poliitikutega suhelda tõlgi vahendusel ja töö käib vene keeles.

„Nii hirmus, kui me peame sellistest asjadest üldse 2022 aastal rääkima, aga peame,“ lausus Kallas, aga konkreetsetele küsimustele selle kohta, et kas ei peaks keelama seadusega umbkeelsete poliitikute osalemist võimu teostamises, vastas peaminister mingi vormitu ja sisutu verbaalse gümnastikaga.

Kõige naljakam on see, et eesti keelest rääkivas loos on juba selles lühikeses alguses, mis jõudis tekstina lehte, mitu ränka grammatilist ja ka sisulist viga.

Kui ma käisin ka Narva volikogus, siis mina arusaadavalt rääkisin eesti keeles. Ma saan vene keelest aru, aga vastasin ikkagi vene keeles ja tõesti, seal oli tõlk, kes minu sõnu vahendas,“ ütles Kaja Kallas.

See on nagu fraas komöödiast „Don Juan Tallinnas“, kus inimesed samuti ei saanud reporteriks hakanud Florestino (Lembit Ulfsak) pajatustest aru ning lõpuks don Ottavio (Ants Eskola) hüüatas: „Kes lööb keda? Ütle seda!“

Üritame peaministri öeldust aru saada: ta rääkis siis eesti keeles. Ta saab vene keelest aru, aga vastas ikkagi vene keeles. Mis mõttes „aga ikkagi“, kus on siin vastuolu? Saab vene keelest aru ja vastabki vene keeles. Aga siis veel mingi tõlk tema sõnu vahendas. Kas tõlk siis tõlkis Kaja Kallase venekeelsed vastused eesti keelde ja nii vahendas umbkeelsetele linnavolinikele?

Kaja Kallase kaaserakondlane Andrus Ansip võiks siin korrata oma kuulsat küsimust: kas te olete seemneid söönud?

Ja siis veel üks imeline koht: „Me võime seda arutama, kas sellist nõuet eraldi on vaja.“

Mäletate „Kevade“ filmi? „Kas nii saama? – Saama-saama, miks ei saama?!“

+ + + + + + +

Delfi avaldas loo sellest, et Tiktokis „aleksjatlo“ kasutajanime alt vandalismile ja Venemaa pealetungile üles kutsunud Aleksandr Hännineni suhtes tehti täna kohtuotsus teise episoodi osas, mis puudutab Ukraina lipu teotamist.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas reedel 50-aastasele Aleksandr Hänninenile süüdistuse välisriigi ja rahvusvahelise organisatsiooni ametliku sümboli teotamises ning saatis asja kiirmenetluses kohtusse.

Süüdistuse kohaselt rüvetas Hänninen Ukraina riigilippu, astudes selle peale ja pühkides selle vastu jalgu. Mees filmis oma tegevust ning hiljem postitas salvestuse sotsiaalmeediasse.

Loo pealkirjast selgub, et mees „Tundis Ukraina lipul trampides rahuldust! Sõjale õhutav tiktokker saadeti üldkasulikule tööle“.

Miks nii leebe karistus, kui võõrkodaniku oleks pidanud saatma välja riigist, mida ta kutsus üles okupeerima, seega nõudes paljude eestlaste tapmist? Miks see saast peab siia jääma?

Mul on selle kohta loogikal põhinev teooria: kuna Delfi märgib, et isik sai oma teo sooritamise protsessis rahuldust, siis ilmselt õnnestus tal veenda meie liberaalseid õigusemõistjaid selles, et tema rahuldus oli seksuaalset laadi ja seega kuulub ta seksuaalvähemuste hulka, meie aga peame olema mõistvad ja sallivad, sest tema erinevus meid kõiki rikastab. Kui ta lõpetab talle määratud „üldkasuliku töö“, kutsuge see mees kohe ETV „Ringvaatesse“, sest sedasorti perverte pole seal veel käinud.

+ + + + + + +

Postimehel läks täna jälle natuke s….ti. Seal on sõna võtnud keegi Oliver Lomp, kes on toimetuse poolt tituleeritud „kolumnistiks“. Äkki Postimehes arvatakse, et see mõiste on moodustatud sõnadest „kolu“ või „koli“, aga seda me täpselt ei tea, sest teise inimese pähe ju ei näe.

Loos “Su üleaedne võib su surma soovida” kirjutab Lomp: „Maailm on taas jõudnud ajajärku, kus peame Eestit aastaid anastanud suure naabri Venemaa kõrval kartma ka mikrotasandit – oma naabreid. Olgu see üleaedne Jevgeni, paraadnatädi Maie või miks mitte kolleeg Rudolph“.

Nagu näete, kardab see mees eestlasi kaks korda rohkem, kui „teisi“ – loodetavasti ei peetud Jevgeni all silmas härra Ossinovskit. Autor mainib Narva juhust, kui tiktokker kutsus Venemaad tulla Eestit okupeerima.

Millegipärast hakkab Loik oma sumbuurses „kolumnis“ pajatama mingist kurjast EKRE liikmest, keda ta kardab. Sel saladuslikul ekrelasel olevat mingid kurjad plaanid Eesti liberaalide ja kogu progressiivse inimkonna suhtes. Kes see kurikael on, autor ei täpsusta.

Jah, Postimehel on silmnähtavaid raskusi oma avara trükiruumi täitmisega millegi mõistlikuga, seega avaldatakse ka igasuguseid fantaasiaid, mis avaldatuna muutuvad ka pahatahtlikuks laimuks. Kas järgmine kord, kui sel Lombil tekkib tung fantaseerida näiteks seksuaalsetel teemadel, avaldab Postimees tema loo selle kohta, kuidas teda tahab ja himustab mõne konkreetse erakonna tuntud naisliige? Kahju, et nii paljulubavalt alustanud intelligentse arvamustoimetaja Martin Ehala üritus lõpuks nii alla käis.

Postimees, mis niigi astub regulaarselt ämbrisse, astus nüüd lausa lombi sisse.

Vähemalt mingisugunegi vaheldus.

+ + + + + + +

Aga Delfi vastu ei saa isegi Postimees mitte. Täna avaldas Delfi sport loo „35 ÜLEMINEKU HINDED / Keila ja Rakvere tõid korvi alla horvaadi, TalTech grusiini“, mis on illustreeritud fotoga.

Vahva, kuigi ma ei saanudki täpselt aru, kes on see sümpaatne inimene pildil – horvaat või grusiin. Aga see on muidugi minu enda probleem.

Ivan Makarov