Päeva sõel (med.): miks tanki äraviijad ei pakkunud Raigile küüti; Kodumaa pole presidendi perse, aga Isamaa on; Pfizer, Pfizer, Biontech, me ei sure täna ehk; Postimees: okse „spetsiaalselt sinule“

Eesti,

Päeva poliitiline slaalom. Katri Raik – „Ma ei kandideeri… Kas võib öelda, et mu otsus on lõplik? Jah, see on praegu lõplik. Aga tuleb aru saada, et lähikuudel võib palju muutuda.“

Ehk süüa on vaja vähem, aga rohkem.

Arst: “Patsient on lõplikult surnud. Aga tuleb aru saada, et lähikuudel võib palju muutuda“.

+ + + + + + +

Täna hämmastas tankieemaldamise otsereportaažide taustal isegi rohkem Katri Raigi usutlus, mida ta juba jõudis anda Postimehele.

„Narva linnapea Katri Raik (SDE) märkis Postimehele, et pärast ootamatut tanki teisaldamisoperatsiooni algust mõtleb tema eeskätt homsele päevale ning sellele, kuidas Narva inimestele midagi peale äravõtmise vastu pakkuda,“ kirjutab leht.

Nii et tank polnud veel teisaldatudki, aga Raik hakkas juba kauplema. Inimene ei saa absoluutselt aru, et „vastu“ pakutakse ikka midagi võrdväärset.

„Linnapea toonitas oma varemöeldut, et Ida-Virumaa inimesed vajaks midagi emotsionaalsel ja väärtuslikul tasandil ka vastu, ehkki sobivat plaani ta pole seni kuulnud. «Küsimus on selles, et kuidas me edasi läheme, millist ühisosa me otsime? Ei saa koguaeg ära võtta, tuleb ka asemele anda.“

Mida saab anda „emotsionaalsel ja väärtuslikul tasemel“ veriste roomikutega tapamasina vastu? Vene tanki Ukraina lahinguväljalt? Ja kes on Narvalt „kogu aeg võtnud“ ja mida?

Loodetavasti võetakse Venemaa kodanikelt õigus valida kohalikku võimu, õigemini tagastatakse see õigus eesti kodanikele, mis oli senini võõrvõimu pooldajate tahte alla maetud. Raik püsib Narvas võimul Putini alamate häältega, seepärast ongi niivõrd libe ja kahepalgeline. Tanki teisaldajad oleksid võinud anda talle täna kiivri ja küüti pakkuda.

Just sellepärast otsustas Raik Riigikokku mitte kandideerida, sest kes see ikka tahab lõpetada karjääri ühe valijahäälega.

Aga Postimehega juhtus jälle midagi kummalist, kuid traditsiooniks muutuvat: reportaažis tanki eemaldamisest on pildiallkiri vene keeles: „демонтаж танка“.

Äkki jälgisid kolleegid eile liiga pingsalt Narva linnavolikogu istungit ja sealt jäi ühtteist külge? Muide, volikogu opositsioon tahab kaevata eesti riigi kohtusse. Mis keeles siis?

+ + + + + + +

Ajal, kui Eesti kõrvaldab oma pinnalt eestlaste tapmise ja küüditamise sümboleid, teostab Venemaa võõral maal genotsiidi, hävitades inimesi ja nende kodusid, koole ja haiglaid, keelt ja ausambaid. Kuid omaenda territooriumil hävitatakse omaenda kultuuri, selle tegijaid ja isegi mälestust nendest.

Täna algas Ufa linna Sovetski (Nõukogude) kohtus protsess vene rocki lipulaeva ansambli DDT liidri Juri Ševtšuki „süüasjus“. Ševtšuk, kes kunagi ütles kohtumisel Putiniga nii, nagu asjad on, taotles korduvalt kohtuistungite üleviimist Sankt-Peterburgi, kuid talle öeldi ära ja ta üle mõistetakse kohut Baškortostanis.

Täna lubati Ševtšukil osaleda videoside vahendusel, kuid tema kohale ei ilmunud. Vahepeal on tema toimik saladuslikul kombel suurenenud paljude „uute dokumentide ja tõendite“ võrra.

Juri Ševtšuki süüdistatakse „Venemaa armee diskrediteerimises“ pärast mais toimunud kontserti, kui ta pöördus saali poole kõnega sellest, mis asi on kodumaa.

Ta ütles: „Kodumaa, sõbrad – see pole presidendi perse, mida on vaja kogu aeg ilastada ja suudelda. Kodumaa – see on kerjus vanaema, kes müüb vaksalis kartuleid. Vat see on Kodumaa“.

Teda parafraseeris Aleksandr Nevzorov: “Perse – see on president Putini Kodumaa”.

Eile aga ajas politsei Moskvas Arbatil laiali teise vene rocki legendi, „põlvkonna laulja“, ansambli Kino solisti Viktor Tsoi hukkumise aastapäevaks „Tsoi seina“ juurde tulnud mälestajad. Inimesed tulid et mälestada Riia all autoavariis hukkunud poeeti.

Kõige rohkem tühistatakse vene kultuuri Venemaal.

+ + + + + + +

On teada ütlus, et arstidele vahel ei meeldi nende enda ravimid. Aga vahel need ravimid arste isegi ei aita.

Objektiiv vahendab: Pfizeri tegevjuht Albert Bourla nakatus koroonasse vaatamata neljale koroonavaktsiini süstile. Kõlab nagu anekdoot, aga on jumala tõsi.

„Ma tahaksin teavitada avalikkust, et ma olen andnud positiivse Covid-19 testi,” sõnas Bourla. “Olen tänulik nelja Pfizer-Biontech vaktsiinidoosi eest ja ma tunnen ennast hästi, kogedes vaid kergeid sümptomeid. Ma olen alustanud Paxlovidi kuuriga, olen isolatsioonis ja järgin avaliku tervise ettevaatusabinõusid. Ma olen uskumatult tänulik oma Pifzeri kolleegide väsimatu panuse eest, kes on töötanud välja vaktsiine ja ravi, mis on võimalikud nii minule kui ka inimestele kogu maailmas,“ lisas koroonahaige Bourla.

Hästi öeldud: „Uskumatult tänulik“. Ja panus on tõesti väsimatu ning tulemuski hea – eelmisel aastal 22, sel aastal prognoositakse 32 miljardit dollarit kasumit.

Ainult et boss jäi haigeks.

+ + + + + + +

Ja tänasel pingelisel päeval ka midagi naljakat: Postimees avaldas järjekordse vapustava uudise lapseootel Grete Griffinist ühest pikast uudistejadast, aga seekordne on tähelepanuväärne just serveeringu poolest.

Rubriigis „SPETSIAALSELT SINULE“  Postimees kirjutab: „Lapseootel Grete Griffini reis koju lõppes tõelise õudusega: inimesed oksendasid, minestasid“.

No juhtub. Miks aga pöördutakse lugeja poole ja öeldakse, et see okse on „spetsiaalselt sinule“? Kas see on innovatiivne väljaande reklaam?

Kirjutaks parem otse, et Postimees on spetsiaalselt sinule. Sest praegu ajab ausalt öeldes oksele.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused