Päeva sõel (med.): Postimehe parem käsi politsei; vang tagus Pätsi pähe; KKK (KK Köögis)

Eesti,

Postimees oli Eesti usaldusväärseim rahvusleht, kuid aina sagedamini esineb ta eestimeelsete inimeste vaba sõna kägistajana. Ei ole veel palju aega möödas sellest, kui Postimees pani päevapealt kinni Varro Vooglaidi saate, tuues ettekäändeks ühe härra Vooglaidi kontekstist väljarebitud mõttekäigu. Võib olla ei saadagi selles toimetuses aru lausetest, kus on rohkem kui viis sõna.

Saate keelamisest oli aga vähe ja Politsei- ja Piirivalveamet langetas täna otsuse määrata Varro Vooglaidile rahatrahv summas 320 eurot. Trahviotsus tehti väärteomenetluses, mis sai alguse Postimehe töötaja Sander Punamäe kaebusest. Konservatiivide suhtes pahatahtlikult meelestatud ajakirjanik segas seadusliku meeleavalduse läbiviimist ja Varro Vooglaid nõudis tema lahkumist.

Nii et ajakirjandusväljaanne muutub seega sündmuste kajastajast ja analüüsijast nende sündmuste tekitajaks, provotseerib korraldajaid ja siis kaebab nende peale politseisse, kusjuures makstes veel täiendavalt kätte inimesele, kelle vastu ise käitus ebaõiglaselt ja ebaeetiliselt, pannes kinni tema osalusega saate.

Kuna Postimehe poolt tagakiusatud ühiskonnategelane on eestimeelne konservatiiv, võiks ajaleht eemaldada oma päisest nüüd küll sarkastiliselt kõlava väite „Seisame eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest läbi aegade“. Jätke nüüd.

Nii et kui näete meeleavaldusel mõnda eesti ajakirjanikku, hoidke parem eemale. Kunagi ei tea, mida ta võib teile inkrimineerida.

Eestis on viimastel kuudel täiesti arusaadavatel põhjustel hakatud rääkima okupatsioonimonumentide mahavõtmise vajalikkusest ja üht koma teist juba ka teisaldatud. Kuid oleks äärmiselt hea, kui meie oma eesti monumendindusega oleks kõik korras.

Täna teatati, et skulptor Vergo Vernik esitas Tallinna linnavalitsusele taotluse Konstantin Pätsi mälestusmärgi skulptuuri valmistamise ja paigalduse lepingujärgse tähtaja pikendamiseks 15. septembrini, sest töid teinud kiviraidur Margus Kurvits istub vanglas. Pätsi pea pidi valmima 03. augustiks.

No juhtub, aga miks on viimase aja uute eesti monumentidega kogu aeg mingi jama? Vabadussammas tehti eesti dolomiidi asemel tšehhi klaasist (!), see hakkas pragunema, tuhmuma ja sammalduma. Ja asi pole mitte ainult kolossaalsetes remondisummades, vaid kõige valusam probleem seisneb selles, et Eesti omariiklust kestvalt naeruvääristatakse.

Siis see Jaak Joala „ausammas“, kui meie romantiline suurlaulja suruti tünni, nagu oleks tegemist mingi disko-Diogenesega. Need lambikesed ja makimuusika – isegi heale klounile ei oleks sünnis sellist tobedat mälestusmärki püstitada, meie unustamatust lauljast rääkimata. Järgnesid skandaalid, protsessid, meediakära ja muu jama. Kahju Jaagust, ta pole seda ära teeninud.

Siis otsustati püstitada Mustamäele Mahatma Gandhi kuju, raisati sadu tuhandeid paiga ettevalmistamiseks. Gandhi monumente paljudes riikides just teisaldatakse ja lõhutakse, kuna tegemist on räige rassisti ja pedofiiliga. Mida pistmist on sellel punanahksel tüübil üldse Eestiga? Kas meil on enda pedofiile vähe?

Ja see Konstantin Pätsi pea, mis meenutab Puškini poeemis „Ruslan ja Ludmilla“ figureerinud hiigelpead stepis, kes vahetevahel aevastas, ja see tekitas laastava tormi. Kui Pätsi pea tõesti aevastaks ja teeks seda praeguse linnavalitsuse suunas, ei oleks mul selle vastu midagi…

Ja nüüd see vanglasse pistetud kiviraidur. Juhtub ikka, aga mis teil seal kultuuriministeeriumis kõigil viga on? Ma teadsin ammu, et süvariiklus on üks jälk asi, aga et see veel ka nii loll on, ei oleks osanud arvata.

Ja täna avaldas Postimees loo „Naised Köögis: Mis on prostituut ilma kundeta? Helme ütles väga halvasti Eesti meeste kohta…“

Peab märkima, et sellel grafomaanide ja taidlejate kollektiivil on ikka väga pikad juhtmed, sest antud „teema“ on praeguseks isegi oravaid ära tüüdanud. Kummaline ainult, et loos, mille pealkiri lubab prostituutide teemat, kukub Kristiina Ehin äkki Kaja Kallast reklaamima:

„Ühe väärika, maailmas tunnustatud, laineid lööva peaministri tekkimine on paljude aastate töö nii ühe naise kui ka kogu Eesti jaoks. Ja lasta sellel vastu tuult minna on praeguses olukorras vastutustundetu ja rumal. Kaja Kallas on esindanud julgeolekukriisi ajal Eestit ja kogu Ida-Euroopa ajaloolist traumaatilist kogemust väga väärikalt. Ta kanaliseerib seda asjatundlikult Lääne-Euroopasse, kus ollakse nendes küsimustes kogenematumad ja rumalamad. Ta harib neid. Mul on selle üle tohutult hea meel… Ma ei tea, kas see on juhus, et vastaspooles, selles populistlikus pooles, on eelkõige esil mehed. Ma ei saa kuidagi mööda mõttest, et seal võib olla tegemist kurikavala kadedusega,“ kiidab Ehin Kallast, laites järjekordselt mehi.

Mis siis ikka, järelikult jõudis Ehin sellisesse ikka. Aga Kaja Kallase kiitmine meie peavoolumeedias on juba Putini kiitmise tasemel Kremli kanalites. Seal on isegi saade olemas – „Moskva Kreml. Putin“. ETV peaks kiiresti paiskama eetrisse analoogi „Tallinn. Stenbock. Kallas“, kindlasti saab veel mõned miljonid riigieelarvest lisa.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused