Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päeva sõel (med.): president näitas iseloomu; Ruslan ja Jüri oleks oivaline tantsupaar; Eesti oma vasakliberaalid on Krimmi röövvallutajate vaimsed teisikud; proua Ellami motiiv ja võimalus; „parempoolsete“ edu võti on käeulatuses; varjupaigaandjad tekitasid Eestisse libavenelaste kuuenda kolonni

-
16.09.2022

ERR-i venekeelne portaal teatab: EV president Alar Karis keeldus armu andmast 19 vanglakaristust kandvale kurjategijale, k.a. julmadele mõrvaritele August Burkevitšile ja Valeri Geimonenile. Otsus jõustus täna.

Vabadusse tahtis pääseda mustlane Burkevitš, kes sisenes 16. augustil 2010. aastal 77-aastase naise majja ja tappis vanuri, mitu korda lüües oma ohvrit kangiga pähe. Siis suundus kaabakas naaberkülasse, ründas 83-aastast maja perenaist ja raius kirvega surnuks. Peale seda süütas mõlemad majad.

Geimonen tappis 2016. aasta märtsis Lasnamäel 40 noahoobiga kodutu.

Tähelepanuväärne, et üheksateistkümnest võllaroast on ainult 6 eestlased , kõik ülejäänud – „meie inimesed“.

See, et president ei andnud armu koletistele, kes ei andnud ise armu kaitsetutele inimestele, on õige ja inimelu väärtustav.

+ + + + + + + 

Telesügise suursaate ”Tantsud tähtedega” järgmine osaleja on selgunud ja uueks tantsutäheks sai Ruslan Trochynskyi, kelle treeneriks on Anabel Aunver, teatab Buduaar.

Aeg on välja hõisata järgmine tantsupaar. Saate ”Tantsud tähtedega” osalejatega on liitunud kõikidele tuntud Eesti-Ukraina laulja ja tromboonimängija, ansambli Svjata Vatra juht Ruslan Trochynskyi,“ rõõmustab väljaanne.

Ühelt poolt on see sümpaatne uudis, sest lava ongi muusiku õige koht. Kuid üks asi on see, kui Ukraina patrioot esineb tema kodumaad toetavatel suurüritustel, vibutab Venemaa poole rusikat, soovib okupantidele surma, mis kõik on õige – ja hoopis teine asi, kui täie tervise juures nooremapoolne raevukas ukrainlasest mees läheb pärast patriootilisi avaldusi glamuursesse eputiste tantsusaatesse. Kas selline lust ja pillerkaar ongi tema südames või vajab Eesti 200 hädasti hääli? Mingu siis paari hoopis Jüri Ratasega, kes samuti hakkab seal keskerakonna hüvanguks jalga keerutama. Tulevikus on siis hõlpsam koalitsioonilistesse suhetesse astuda.

+ + + + + + +

EPL, kelomehed ja Leelo Tungal, võttes osa Tõnis Mäe tühistamisest karistuseks selle eest, et too esines meeleavaldusel vabaduse ja demokraatia kaitseks, käitusid täpselt nii nagu on kombeks Krimmi võimudel, kes näiteks äsja arreteerisid ja trahvisid ning vangistasid Krimmi tatarlastest noorte vanemaid ning külalisi üheainsa ukraina laulu eest.

Täna tuli Krimmist uus uudis: Krimmi siseministeerium teatab, et seal arreteeriti ja pisteti 13 päevaks trellide taha Belogorski tehnikumi õppejõud Andrei Belozerov „Venemaa Föderatsiooni sõjaväe diskrediteerimise ja natsisümboolika avaliku demonstreerimise eest“. Otsuse tegi kohus.

Süüdimõistetu pani auditooriumis oma sülearvutis mängima ukraina laulukese Bayraktari droonist. Selle eest vallandati pedagoog tehnikumist. RIA Novosti vahendab „Krimmi vabariigi“ pealiku nõuniku infopoliitika küsimustes Oleg Krjutškovi sõnu: „Tehnikumi õppejõud on vallandatud. Me peame selliseid muusikalisi performanseid reetmiseks. Piirini on 150 kilomeetrit, ja kui keegi tahab toetada Ukrainat, siis võib sinna sõita. Seal tehakse nendest kiiresti kahuriliha,“ lausus nõunik.

Need meie eesti jätised, kes keerasid Tõnis Mäele ja teistelegi eestimeelsetele kunsti- ja vaimuinimestele umbes samasugust si..a nende enda maal, on Krimmi okupantide vaimsed teisikud.

+ + + + + + +

Vahel imestad, kui inimesed tunnistavad rahuliku südamega seda, et kui oleks ainult võimalik, käituksid nad ebaausalt ja oleksid veel ka uhked selle üle.

EPL-i lugu „PÄEVA TEEMA / Mari-Vivian Ellam: Siret Kotka asemel oleksin rahuliku südamega samamoodi talitanud“ punase alapealkirjaga „Altruism on ilus, aga mitte kohustuslik“ just imestama panebki.

Mis siis ikka – Eestis elab palju emasid, kes ehk tahaksidki olla altruistid täiesti vabatahtlikult, aga ei saa kindlustada elementaarsel tasemel oma lapsigi.

Lihtsalt öeldes sõltub selliste naiste ja nende laste heaolu suurel määral seadusandjatest, ehk ka Siret Kotkast, kes pääses võimu juurde ja sai endale peale vastutuse ka suured hüved-palgad-võimalused. Nendest jäi nagu ikka väheks ja ta võttis lisa sealt, kust oli õigus võtta nendel kolleegidel, kel ei ole Tallinnas korterit. See on samuti privileeg, mida teistele „kodututele“ ei võimaldata.

Kotkal aga on Tallinnas endal korter, ja mitte üks, vaid lausa kolm. Aga ta võttis ikka raha, mis oli mõeldud nendele, kel pole tõesti pealinnas katust pea kohal. Ja see raha tuli muide ka tolle maksumaksjast ema taskust, kes ei oma selliseid privileege ja ei saa isegi oma lastele võimaldada paljude jaoks elementaarseid olmerõõme. Kas proua Ellam võtaks ikka seda raha vastu „rahuliku südamega“? Tõesti?

Kui autor tunnistab, et „Ma ei tea, kas Kotka käitus ebaeetiliselt, aga ma oleksin teinud puhta südametunnistusega samamoodi,“ siis jääb ainult rõõmustada selle üle, et lugupeetud Mari-Vivian Ellam ei ole Kotka asemel ja ei saa „teha puhta südametunnistusega samamoodi“, sest motiiv küll on, aga võimalus puudub.

Kahju, et ainult tänu sellele jääb proua Ellam erinevalt Siret Kotkast antud juhul ausaks inimeseks.

+ + + + + + +

Turu-uuringute AS avaldas uue erakonna Parempoolsed toetusnumbri, mis jääb oluliselt alla valimiskünnise, vahendab Objektiiv:

“Kuigi Parempoolsete asutamiskoosolekul nenditi, et nad on kõige ägedam erakond, siis rahvas nii ei tundu arvavat vaatamata üsna jõulisele reklaamikampaaniale. Erakond sündis valdavalt Isamaas pettunud ja sealt välja heidetud või lahkunud inimeste baasilt.“

Autsaideritest rääkides: „roheliste“ toetus on 2 protsendi juures, „parempoolseid“ toetab vaid 0,8 protsenti. See on loogiline, sest esimesed pole mitte mingid rohelised ja teised pole mitte mingid parempoolsed.

Aga minu tähelepanu köitis just number, sest 0,8 % on ju Eestis suure potentsiaaliga reiting. Kui loodi riigikanal ETV+, oli selle „populaarsus“ aastaid poolest protsendist üheni. Kanalisse pumbati meeletul hulgal eesti maksumaksjate raha ja palgati saatejuhte Venemaalt, kuid vaadatavus ei kasvanud. Ja siis lõpuks peatas riik fašistliku Venemaa propagandakanalite edestamise, mis tõstiski märgatavalt ETV+ reitingut.

Nii et „parempoolsete“ väljavaated ei olegi lootusetud: kui keelata ära EKRE ja Isamaa, kui keskerakond pehkib lõplikult loomulikul teel (Eestis hakkavad järsku kehtima seadused ja pooled kesikud lähevad kinni või jäävad umbkeelsuse tõttu kõrvale), kui oravad astuvad samuti kohtukulli ette ja sotsid lahustuvad praidides, siis saabubki „parempoolsete“ tähetund.

+ + + + + + +

Jätkub meie võimude poolt Eestisse Venemaalt sisseveetava „kuuenda kolonni“ möll: Eestit laimanud ja eestlasi solvanud Filipp Losi kaitseks astusid välja juba mitmed siin võõrustatud Venemaa „liberaalid“, kes tulles siia või Lätti muutuvad kohe putinistideks.

Losj figureerib ikka veel kogu aeg siinses venekeelses meedias, mis on Venemaalt sissesõitnute poolt üle võetud, eriti tšeljabinsklaste pesaks muutunud Delfi. Eestit fašistliku Saksamaaga samastanud Losi kaitseks astus nüüd välja ka siia sisse trüginud Eestit Venemaal korduvalt tõrvanud Julia Aug, nagu ka Aleksei Navalnõi sõsar Ljubovj Sobol, kes põgenes siia kabuhirmus ja nüüd hakkas ülbitsema, kirjutades Eesti võimudele ette, mida nad võivad ja ei või teha. Ja Losi õigustamiseks nimetas ta Eestit nüüd kogunisti puhtal kujul Nõukogude Liiduks!

Siia on kolinud juba nii palju lambanahas hunte, et siinsed putinlased võivad avada lausa „teise rinde“, nagu oli Teise maailmasõja ajal. Lugupeetud poliitikud, olete te ikka terve mõistuse juures, kui lubate Eestisse sellistes kogustes Venemaa vingemaid aktiviste, kes võtavad kohe üle meie siinse venekeelse meedia? Nad ei ole meie sõbrad, nad ihkasid Venemaal võimu ja ei saanud seda, nüüd siis tulid siia, kus kiidavad ja edutavad ainult omi, kusjuures lausa rahvuslikul tunnusel, ja see rahvus ei ole venelased. Nad vastavad igale teie argumendile „judenfrei“, eriti Venemaa väljaannetes. Need pole kohalikud venekeelsed mökud, tegemist on kutseliste vägikaikavedajatega.

Nemad nagu Kremlgi sülitavad kõrge kaarega Eesti iseseisvuse, ajaloo ja kultuuri peale, nad hakkasid siin juba lausa räuskama. Kas me peaksime siis nautima seda nende „kuldset vihma“?

Mitte iga Putini vastane ei ole meie pooldaja, millal te sellest ometi aru saate?

Ivan Makarov