Päevakommentaar: rändeleppe prügikasti viskamine vallandas vasakliberaalides paanika

Eesti,
- Updated
©Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
Peaminister Jüri Ratasel tasuks rohkem otse peeglisse kaeda.

Reedel oli Eesti poliitikas kuum päev. Millega me siis nädalavahetusele vastu läheme?

Kui Trump USA-s võimule tuli, olevat paljud vasakliberaalide poolt Obama aegadel äralollitatud noored “lumehelbekesed” tahtnud akendest välja viskuda, sest nende maailm kukkus kokku ja nad ei osanud enam edasi elada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama eelaimus tekib Eesti vasakliberaalsete poliitikute suhtes, kelle hulka kuuluvad president Kaljulaid, kahesajaline Kallas ja see teine ka, Tsahkna, Ossinovski, Mikser, ja veel paljud teised paanikaosakonnast – ega nemad järsku kätt oma elu külge pane? Sest see hala, mis valitsuse otsuse järel rändelepet mitte toetada, lahti läks, oli hüsteeriline – meid ei mõisteta, me oleme nüüd paariad, isolatsionistid, reeturid ja kes veel iganes, sest julgesime otsustada midagi, mis ei ühti “ametliku kursiga”!

Mis on lahti? Kust on tulnud selline orjameelsus kõrgemal riiklikul tasemel, et isegi teisitimõtlemine, demokraatlikule ühiskonnale omane arvamuste paljusus ja veendumusvabadus on poliitpanikööridele kuritegu? Kõik nad karjuvad, justkui oleks maailma lõpu leidnud. Ei ole. Maailm on jube kirju, mitte mustvalge, nagu Kaljulaidid ja Mikserid näevad. Oma arvamuse väljendamine, isegi kui see ideoloogiliste suunitlustega kokku ei lähe, näitab endiselt mõttetöö olemasolu.

Mikk Salu kirjutab Eesti Ekspressis paanikaosakonna tööst: välisministeerium on valmis saanud rändeleppe ehk rändekompakti idioottõlke, mille järgi on kompakti eesmärk ”migrantide mõjuvõimu suurendamine”. “Paanikas välisministeerium lasi öösel ilmselt mingi koolipoisil tõlke valmis taguda,” ütleb Salu. EKRE arvates pole tegu mingi idioottõlkega, vaid just seda rändelepe tähendab. Aitäh, välisministeerium!

Mikk Salu lisab: “Kui Eesti parteide jaoks on rände ja pagulaste teema suur ümmargune 0 – ja seda ta on – siis pole mõtet imestada, kui tekivad kriisid. Peale iseenda pole süüdistada kedagi.” EKRE kohta see ei käi, seda võib vist ka Salu eest öelda – nemad on kartellist väljaspool ja rändeteema üsna esikohal, sest see ohustab rahvusriiki.

Mis saab edasi? BNS kirjutab: “Järgmise aasta alguses alustab Eestis teenistust ligi 200 Belgia kaitseväelasest koosnev soomusmanööverüksus, et osaleda Tapal paikneva NATO lahingugrupi tegevuses.” Paanikanupp! Tulevad isolatsionistid ja tagurlased!

Belgias on ju rändeleppega ühinemine samuti kahtluse all. Föderaalvalitsuse migratsiooniministri Theo Franckeni (flaami rahvuslaste partei Uus-Flaami Allianss N-VA) kõneisik ütles ajakirjandusele selge sõnaga: „Sellele tekstile me alla ei kirjuta.“ Tema sõnul ei toeta N-VA ÜRO rändelepet mitte mingil juhul. Pakt ei olevat kooskõlas ei koalitsioonilepingu ega ka N-VA parteiprogrammiga. Belgias on Eestiga sarnane olukord, mis lõpeb ilmselt samamoodi.

Jüri Ratas on hakkama saanud avaldusega, mis küll midagi ei paranda, sest see on rumalusi täis. “Eesti rahvas, meie keel ja kultuur ei ole kunagi olnud nii hoitud kui praegustel aegadel,” ütleb ta. Sama räägitakse muide ka riigikaitse kohta. Miks siis Tallinnas enam eesti keelt eriti ei kuule, vaid vene keel igal elualal võimust võtab? Igastahes siis, kui valgus kõndis Kadriorus, tundus, nagu jalutaks ta Gorki pargis. Eestlus sama suuremas ohus kui nõukaajal ja seda tänu Keskerakonna juhitavale vasakvalitsusele.

“ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamine ega sellest kõrvale jäämine ei muudaks ega kahjustaks seda kõike. Samuti ei avaks see Eesti uksi migratsioonile!” Peaminister, lugege oma globalistist välisministri ministeeriumi rändepakti tõlget Postimehes – kui siiani keegi veel migrante ei kartnud, siis nüüd kohe kindlasti (visuaalsel vaatlusel on teksti juba “parandatud”).

Peaminister üritab teha näo, nagu oleks tema üks õige mees ja tahaks ainult rahu riigis. Aga mida tähendab see jutt: “Samal ajal on Eestis ja terves maailmas järjest enam valeuudiseid, hirmutamist, populismi ja poliitmängurlust. Me näeme, kuidas ausate ja töökate inimeste siirast muret kasutatakse ära nende enda hirmutamiseks ning meie kõigi ühise edu õõnestamiseks. Meie elu õõnestamiseks. Selles ei ole süüdi ainult üksikud parteid, vaid konjunkturistlikud poliitikud sõltumata erakonnast. Kahjuks oleme seda viimastel nädalatel Eestis talumatult palju näinud. Valemängus pannakse panuseks meie senine edu, maine ja töö. Hirm ja valed ei sobi liitmiseks, vaid ainult lammutamiseks.”

Ütleme otse: Jüri Ratas on ise lammutaja, kuigi püüab näida rahuinglina. Nüüd pole ta enam ainult EKRE-t ründamas, vaid kõiki, kes on rändeleppe vastu. Kes julgeb eriarvamusel olla on “poliitmängurid,” “populistid”, “konjunkturistid”, “valemängijad”… Kartellipoliitikud, kunas te viimati mõistet “sõnavabadus” uurisite? See sõna ei ole sama, mis “tsensuur” – üks algab s-iga, teine t-ga! Ja kuidas meile küll selline kristalselt aus peaminister on sattunud? Ratas, millal te viimati peeglisse vaatasite?

EKRE-l aga oli hea päev. Erakonna algatatud rändeleppe nullimine kulgeb edukalt. Päris mitmed väljaanded väitsid, et rahvuskonservatiivid pole küll valitsuses, aga suunavad selle tööd. Ilmselt on see päris hea kompliment ja veel toredam oleks, kui EKRE poolt umbusalduse pälvinud Mikser sule sappa saaks.

Lõpetuseks midagi lõbusamat. Euroopa Liidu juhtfiguur Jean-Claude Juncker kakerdas taas pressikonverentsil ringi ja ehk oleks see jällegi ishiase süüks aetud, kuid paraku olid Euroopa Komisjoni presidendil ka erinevat värvi kingad jalas. Daily Expressis on selle kohta ka klipp.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused