Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pakane vähendab politsei elektriautode sõiduulatust sadade kilomeetrite võrra

-
09.02.2024
Politseiauto

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) autoparki kuuluvatel elektriautodel langesid külmade ilmadega sõiduulatused sadade kilomeetrite võrra.

2022. aasta sügisel lisandus Politsei- ja Piirivalveameti autoparki esimene elektriline sõiduk. Tänaseks on kasutusel juba mitu erinevat täiselektrilist automudelit.

PPA maismaasõidukite grupijuht Tago Trei sõnul on elektriliste sõidukitega talvistes oludes probleeme tekkinud: “Talvel on meie kahe elektrisõiduki osas pisut probleemiks olnud sõiduulatus ja laadimiskiirus. Kõige külmemate ilmadega langes sõiduulatus ID.4 puhul ca 200 km ja E-Expertiga ca 100 km juurde.”

Trei sõnul kasutati probleemidele vaatamata sõidukeid ikkagi igapäevaselt, lihtsalt patrullis pidi tööülesandeid planeerides sellega arvestama ja Peugeotiga kullerringil olles tuli teha laadimispeatus, mida soojemal päeval tegema ei pea.

“Kuivõrd sõiduulatus ja laadimiskiirus on väljakutsete teenindamisel väga olulise tähtsusega, siis meil on ka palju teisi tööliine, kus need nii kriitilise tähtsusega ei ole ja kuhu elektrisõidukid hästi sobivad,” lisab ta.

Trei sõnul PPA hetkel elektrisõidukeid juurde hankida ei kavatse, sest masinate hinnad on veel küllaltki kallid.

 

Allikas: TV3