Paljud valitsuse ministrid elavad võlgu, esirinnas Rõivas ja Tsahkna

Rubriik Eesti On
- Updated

Valitsuse kõige suurema võlakoormusega ministrid on peaminister Taavi Rõivas ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, selgub ministrite huvide deklaratsioonidest.

Peaminister Taavi rõivas Rõivas on tänavu esitatud huvide deklaratsioonis märkinud oma varaliste kohustustena 296 025 euro suuruse eluasemelaenu, mis võetud Danske Bankist ning Swedbankist võetud 35 745 euro suuruse eluasemelaenu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna on deklaratsioonis varaliste kohustustena märkinud kaks SEB Pangast võetud eluasemelaenu. Esimese suuruseks on 215 265 eurot ja 29 senti ning teise suuruseks 75 476 eurot ja 33 senti. Mõlemad laenu puhul on tegemist koos abikaasaga võetud ühise laenuga.

Riigihalduse ministri Arto Aasa kohustused pankade ees on kokku 247 585 eurot. Sellest 16 697 eurot moodustab sõiduauto liising SEB Liisingust ning 230 888 eurot eluasemelaen SEB Pangast.

Kultuuriminister Indrek Saarel on tasuda 201 067 eurot ja 46 senti Swedbankist võetud eluasemelaenu ning maaeluminister Urmas Kruusel 103 359 eurot ja 4 senti samast pangast võetud eluasemelaenu.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal täpsustas teisipäeval oma huvide deklaratsiooni, märkides oma varaliseks kohustuseks Swedbankist võetud eluasemelaenu suurusega 188 775 eurot. Kohustuse aluseks on märgitud pool kodulaenust.

Siseminister Hanno Pevkuri kohustused pankade ees on kokku 79 604 eurot ja 81senti, sellest 56 980 eurot ja 66 senti on laen Swedbankist ning 22 624 eurot ja 15 senti liising samas pangast.

Rahandusminister Sven Sesteril on tasuda 62 299 eurot Swedbankist võetud eluasemelaenu. Välisminister Marina Kajuranna kohustused pankade ees on kokku 67 317 eurot ja 63 senti, sellest 192 eurot ja 75 senti moodustab laen Swedbankist ning 67 124 eurot ja 88 senti samast pangast võetud kodulaen.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskil, kaitseminister Hannes Hansol, justiitsminister Urmas Reinsalul, keskkonnaminister Marko Pomerantsil ja ettevõtlusminister Liisa Oviiril ei ole huvide deklaratsioonide kohaselt varalisi kohustusi pankade või teiste isikute ees.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ei ole tänavu huvide deklaratsioon esitanud.

“Suured laenud ja võlad on kindlasti üks oluline põhjus, miks poliitiline eliit võimust nii kramplikult kinni hoiab, sest kuidas muidu pankadelt võetud suuri laene tagasi maksta? ” arvab EKRE fraktsiooni nõunik Urmas Espenberg

BNS – UU

FOTO: Reuters/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused