Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paradoks: paduvaletaja Kaja Kallas heidab teistele ette luiskamist

-
26.03.2019
Kaja Kallase suust voolab valede tuline oja
© Tiit Blaat/Ekspress Meedia

Reformierakonna läbikõrbenud vapiloom Kaja Kallas jätkab poliitoravatele omast retoorikat, kus omad patud nuheldakse teiste kaela.

“Sakala” avaldas loo “Kaja Kallas: Helmete levitatavate valede hulk on lihtsalt kohutav”, milles on kirjas: “Reformierakondlased kaalunud EKRE juhtfiguuride Mart ja Martin Helme väidete ükshaaval ümberlükkamist, kuid sellest mõttest loobunud, sest uusi ümberlükkamist vajavaid väiteid tuleb iga päev hulgaliselt peale.”

Alustuseks sellest, et EKRE poliitikud, sealhulgas Mart Helme, on palunud Kaja Kallaselt mitte levitada valet, milles too väidab, et EKRE tahab Eesti EL-ist välja viia. Talle on selgitatud, et rahvuskonservatiivid toetavad rahvusriikide Euroopa Liitu ega kavatse sellest kusagile minna; referendum EL-ist lahkumise kohta tuleb päevakorda siis, kui seda hoopiski teistel alustel loodud liitu hakatakse muutma föderatsiooniks. NATO-t aga toetab EKRE sajaprotsendiliselt!

See aga ei takista Kaja Kallast pidevalt üle kordamast, et EKRE soovib Eestit EL-ist ja NATO-st välja viia – tal palutakse seda mitte teha ja ta ikka valetab nii, et suu suitseb! 6. jaanuaril 2016 ütles ta näiteks Delfile: “Kui lisada siia majanduspoliitiline ja rahanduspoliitiline lauspopulism ning Euroopa Liidust lahkumine, on selge, et EKRE eesmärk on Eestit lõhkuda ja nõrgestada suhteid meie liitlastega läänes,” märkis ta.

Täielik absurd on Kaja Kallase jutt “Euroopa Komisjon ei ole kunagi sekkunud liikmesriikide valitsuste tegevusse ja ammugi mitte valimistesse ja sellesse, kes valitsust moodustab.”

Kallas eirab täiesti seda, kuidas on Euroopa Komisjon teinud ettekirjutisi Ungari ja Poola valitsustele, eriti aga seda, kuidas Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk survestasid Itaalia presidenti Sergio Mattarellat, et too ei lubaks uue Viie Tähe Liikumise ja Liiga ühisvalitsusel nimetada ametisse eurovastast rahandusministrit Paolo Savonat, ning nõudsid peaministriks endist IMF-i ametnikku Carlo Cottarellit. Asi lõppes sellega, et Savona sai Giuseppe Conte valitsuses euroasjade ministriks, majandus- ja rahandusministri portfell läks Giuseppe Triole, kes pooldab Itaalia jäämist eurotsooni – Brüsseli sai oma tahtmise.

Kaja Kallas räägib vihast ja pingetest, aga unustab selle, kui räigelt ta ise eitas mistahes koostööd riigi suuruselt kolmanda erakonnaga – kas poliitnukuke arvab tõesti, et kellegi välistamine alandab pingeid?

Lõppkokkuvõttes võiks öelda, et valetaja Kaja Kallas on asunud veelgi aktiivsemalt teisi valetamises süüdistama, kuid teeb sellega enda põrumise veelgi läbinähtavamaks.