Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Parlamendi Eesti filmi toetusrühma juht Anti Poolamets: „Eesti filmiloojad vajavad suuremat riigipoolset tähelepanu“

-
18.02.2022
Toetusrühma kohtumine filmitegijatega

Eile kohtus Riigikogu Eesti filmide toetusrühm siinsete filmitegijatega. Toetusrühma esimees Anti Poolamets (EKRE) ütles, et sügisel ei saanud ta enam pealt vaadata, kuidas Eesti filmide toetused sooviti langetada üheksakümnendate aastate alguse tasemele ning plaanitud summast oleks jätkunud vaid ühele mängufilmile.

„Majanduskasvu tingimustes ei saa lubada, et Eesti 100 raames kasvanud rahastuse tulemusel toimunud kiire tõus katkeks. Tõstame filmiloojate mured esile, et Eesti saaks korraliku filmistuudio ning niigi väikeste eelarvetega töötavad filmiloojad saaksid rohkem riigipoolset tähelepanu,“ kinnitas Poolamets.

Mitme filmi stsenarist ja mitme raamatu autor, reservkolonelleitnant Leo Kunnas tõdes, et nii nagu Eesti peab suutma sõjanduses väga palju, et omada suuriigi kõrval kõiki vajalikke võimeid, ei saa ka kultuuris jätta olulisi valdkondi kellegi teise hooleks. Filmi valdkonnas peame konkureerima vaataja tähelepanu pärast kümneid ja isegi sadu kordi suuremate eelarvetega tehtud välismaiste linateostega, ent oleme suutnud teha kõrgel tasemel filme ning olla rahvusvaheliselt nähtavad.

Filmiloojate muresid selgitasid toetusrühma liikmetele Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp, produtsendid Katrin Kissa, Esko Rips ja Marju Lepp.

NAFTA filmi produtsendilt Esko Ripsi käe all on valmimas „Apteeker Melchiori“ keskaegses Tallinnas toimuv krimipõnevik. Riigikogu toetusrühma liikmeid oodatakse peatselt selle paljutõotava filmi esilinastusele.

Stsenaristidest osales kohtumisel Andris Feldmanis, kelle „Kupee nr 6“ pälvis 2021. aasta Cannes’i filmifestivalil Grand Prix’.

Eesti filmide toetusrühma kuuluvad teiste hulgas filminduse kogemusega Henn Põlluaas (EKRE), Leo Kunnas (EKRE), Üllar Saaremäe (Isamaa) ja Raivo Tamm (Isamaa).