Pärnu volikogu ei umbusaldanud rahvuskonservatiivist aseesimeest Helle Kullerkuppu

Eesti,
Skandaalne lipuheiskamine Kilingi-Nõmme Vabadussõja mälestusmärgi juures. (Foto: Margus Kukk)

Pärnu volikogu ei toetanud neljapäeval opositsiooni ettepanekut avaldada Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluvale volikogu aseesimehele Helle Kullerkupule umbusaldust.

Umbusaldusavalduse esitasid 17. detsembril 14 volikogu Isamaa ja Reformierakonna fraktsiooni liiget, kellega ühines viieteistkümnendana sotsiaaldemokraat Kalev Kaljuste, teatas linnavalitsuse pressiesindaja.

Allakirjutanud heitsid Kullerkupule ette, et see kirjutas sotsiaalmeedias Saarde vallas Eesti lipu kõrvale heisatud Euroopa Liidu lipu kohta: „Häbi teil olgu, Saarde valla valitsejad. Kas vabadussõdalased andsid oma elu Euroopa föderatsiooni eest? Isegi lipuseadus ei ole teile püha. Maha võtta kohe see võõras orjastav lipp!“.

Umbusaldajad leidsid, et omavalitsusjuhte rünnates ja Euroopa Liitu orjastavaks nimetades kahjustas volikogu esimees märkimisväärselt Pärnu linnavolikogu mainet. Volikogu enamus sellega ei nõustunud ning häältega 19 poolt ja 20 vastu kukkus umbusaldusavaldus läbi.

Pärnu volikogus on 39 liiget. 20 valimisliidu Pärnu Ühendab, Keskerakonna ja EKRE esindajat kuuluvad koalitsiooni, 19 Isamaa, Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide esindajat opositsiooni. Hääletamisest võttis osa 39 volinikku. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused