Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pärnus valimised võitnud EKRE tegutseb võimu juurde jäämise nimel edasi

-
22.10.2021
Helle Kullerkupp.
© UU

Kuigi kohalikud valimised võitis suvepea­linnas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), istusid teisipäeva hommikul võimukõnelusteks ühise laua taha ­valimisliidu Pärnu Ühendab, Reformierakonna ja Keskerakonna ninamehed.

Nendest jutuajamistest kõrvale jäänud EKRE ja Isamaa pole aga lootust kaotanud ja teevad võimule saamise nimel aktiivselt tööd.

EKRE Pärnumaa ringkonna juhatuse esimees Helle Kullerkupp lausus teisipäeval pärast seda, kui valimisliit, Reformierakond ja Keskerakond kõnelusi alustasid, et kui partner neid reedab, peavad nemad uued käigud tegema.

Pärnu Postimees kirjutab, et igal juhul peab EKRE praegu läbirääkimislaua taha istujatest kellegi üle meelitama. “Hädaga sööb vanakurat kärbseid ka,” sõnas EKRE Pärnumaa ringkonna juhatuse esimees, lisades, et siin mängib matemaatika. “Siin emotsioonid ei saa mängida.”

Kullerkupp märkis, et kõik on läbirääkimiste küsimus. “Meil on selline otsus, et oma ­valijate ja nende ootuste nimel – nad on ikkagi tahtnud näha meid võimu juures – on eesmärk võimu teostada,” lausus ta ja tõi esile, et kuna mujal Eestis on valimiste järel esitatud proteste, ei kuulutata valimistulemusi välja nähtavasti enne kolmapäeva.