Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pärnu linnas võitis valimised Eesti Konservatiivne Rahvaerakond eesotsas Alar Lanemaniga

-
18.10.2021
Alar Laneman
© UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond võitis valimised neljas omavalitsuses, kaasa arvatud Pärnus. Pärnu linnas sai EKRE 39-kohalises volikogus 10 mandaati, kokku koguti 5101 häält, mis teeb 24,1 % häältest. Reformierakond ja Valimisliit Pärnu Ühendab said kumbki 9 kohta. Isamaa sai 6 ja Keskerakond 5 kohta.

EKRE Pärnu linnapeakandidaat, Riigikogu liige Alar Laneman kogus teise tulemusena 1554 häält.

Lisaks talle pääsevad volikokku Helle Kullerkupp (509 häält), Sven Sildnik (327), Edmond Penu (253), Siimo Lopsik (212), Mart Järvik (189), Agnes Pulk (186), Priit Sutt (158), Valmar Veste (151) ja Robert Kiviselg (125).

Alar Laneman ütles Pärnu Postimehele antud videointervjuus, et oma võimalike võimupartnerite valikul lähtuvad nad järgmistest kriteeriumidest: nendega peab olema hea koostöökogemus, kindlus, et nende sõna peab, ja programmid peavad piisavalt kattuma.

“Need lähtekohad on kõigile meie partneritele teada ja sellest me alustame,” sõnas Laneman. EKRE esinumber küll vihjas varasemale positiivsemale kogemusele ja et sellest lähtuvalt hakkab teatud järjestus kujunema.

EKRE Pärnumaa ringkonna juht Helle Kullerkupp tõi välja, et erakond on kõigis Pärnumaa omavalitsustes peale Kihnu, kus nende kandidaate polnud, oma tulemust kas kolme- või koguni viiekordistanud.

“Need üksikud volinikud, kes meil eelmistel valimistel olid meil vallavolikogudes, on saanud tuge juurde kas siis kolme või viie uue voliniku näol,” rääkis Kullerkupp.