Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Parvel Pruunsild – suurettevõtja, kes usub uude loodavasse valitsusse ja EKRE-sse

-
03.04.2019
Bigbanki juhtivad inimesed on ennast sageli tasakaalukate inimestena näidanud.
© Arno Saar/ Õhtuleht

Eestis on inimesi, kes ei lähe üldise hüsteeriaga kaasa, ja üheks selliseks on Bigbanki omanik Parvel Pruunsild.

Oma intervjuus Eesti Ekspressile ütleb ettevõtja, et ühel päeval veel tänatakse Jüri Ratast selle eest, et ta julges riigimehelikult paljukardetud EKRE valitsusse kutsuda. Tema näeb, et konservatiivne Eesti rahvas saab nüüd endale rahvusliku, konservatiivse, rahuliku ja stabiilse valitsuse.

“2–3 aasta pärast saadakse aru, kui oluliselt vähendas Ratas oma sammuga ühiskondlikku lõhet. See, mis praegu ajakirjanduses toimub, on totaalne hüsteeria,” lausub ta.

Parvel Pruunsild arvab, et Eesti hädade üheks põhjuseks on nn Euroopa liberaalsete väärtuse pealesurumine, millega hakati väärtusruumi jõuga nihutama, selle asemel et arenguid rahulikult suunata. “Liberaale on vaja, nad pakuvad välja erinevaid uusi asju. Kuid konservatiivid peavad otsustama, mida nendest valime,” soovitab ta.

Pankur soovib uuelt valitsuselt, et Eesti riik segaks ettevõtjaid võimalikult vähe, et õigusruum liiga kiiresti ei muutuks ja et kehtestaks maksurahu. Tema hinnangul ei vaja ettevõtjad mitte toetusi, vaid just võimalust ise tegutseda.

Parvel Pruunsild rõhutab, et rahvuskonservatiivide pääs valitsusse annab väljundi väga suurele hulgale riigivõimus ja arengutes pettunud inimestele,  EKRE aga saab näidata, kas neist on riigi valitsemisel asja. “EKRE valijate häält on kuulda võetud ja neid ei ole surutud nurka. Ühiskonnad, kus mingi grupp inimesi kusagile nurka häbenema pannakse, on alati kokkuvõttes kehvemas seisus,” sõnab ta.

EKRE valitsusse jõudmist on ettevõtjad varemgi toetanud, kusjuures erakonna toetajate seas on alati olnud üks suurem grupp, mida formuleeritakse kui “ettevõtjad, iseendale töö andjad”.

Bigbank pälvis paljude konservatiivsete inimeste lugupidamise 2014. aasta detsembris, kui Swedbank küsis paari Twitteri geisäutsu peale Aadu Luukase fondile antud 5000 eurot tagasi, sest fond pidas missioonipreemia vääriliseks Sihtasutust Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Siis leidis Bigbank selle summa fondile omadest vahenditest.

Allikas: Eesti Ekspress