Paul Oja: mida soomlased sallivad?

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.

EKRE liige Paul Oja kirjutab Soomest, et põhjanaabrite uuritakse üsna agarasti, mida kodanikud ühest või teisest asjast arvavad.

Detsembri teisel poolel küsis Lännen Media soomlaste arvamust selle kohta, kes oleks parim kandidaat peaministriks pärast kevadisi parlamendivalimisi. Kahe nädala jooksul vastas küsitlusele 1004 soomlast. Selge enamus, 22% vastajaist eelistas Pekka Haavisto kandidatuuri.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pekka Haavisto on kogenud ja staažikas poliitik, parlamenti valiti ta esimest korda juba 1987. aastal. Ta on olnud ministriametis, kuid ka ÜRO ülesandeid täites maakerale mitu tiiru peale teinud, enamasti seoses keskkonnauuringutega. Praegu on ta parlamendisaadik, mitmete parlamendikomisjonide liige ja Roheliste esimees.

Pekka Haavisto on homoseksuaal, kes aastast 2002 elab registreeritud kooselu Ecuadorist pärit juuksuri Nexar Antonio Floresega. 2012. aasta presidendivalimistel oli ta Soome esimene avalikult homoseksuaalne presidendikandidaat. Nendel valimistel jõudis ta koguni teisele ringile, kus ta lõpuks Sauli Niinistölt lüüa sai. 2018. aastal presidendivalimised võitis Sauli Niinistö ülekaalukalt juba esimesel ringil, kuid kogutud häälte arvu poolest oli Pekka Haavisto ka siis teisel kohal.

Detsembrikuises küsitluses selgus veel muuhulgas, et Pekka Haavisto toetus on kõige tugevam alla 50-aastaste naiste seas. Nii et omasooiharuse sallimise osas on asjad põhjanaabrite juures eeskujulikus korras.

On aga teisi nähtusi, mille suhtes nad sugugi nii sallivad ei ole. Näiteks vastuseis laste vaktsineerimisele. Uutissuomalainen korraldas samuti detsembris arvamusuuringu, küsides tuhandelt soomlaselt nende suhtumist vaktsineerimisse.

18 – 29-aastastest 36%, 30 – 44-aastastest 35% ja kõigist muudest vanuserühmadest umbes 50% leidis, et vaktsineerimine tuleks teha kohustuslikuks. 25% kõigist vastajaist arvas koguni, et vaktsineerimata lastele ei tohiks anda lapsetoetust või kohta lasteaias. 20% vastanuist eelistas piitsale präänikut, soovitades maksta täiendavat lapsetoetust peredele, kellel vaktsineerimine korras, või maksta otse vaktsineerimise eest teatud summa.

Arvamusi on nähtavasti aidanud kujundada ärevad leheartiklid näiteks aastataguses Oulu lehes „Kaleva“, kus kirjutati läkaköhajuhtude tunduvast kasvust Pietarsaare piirkonnas ja seostati seda lapsevanemate tõrksusega vaktsineerimise suhtes. Ühtlasi tauniti seal hõbedavee kasutamist eneseravis.”

Toimetuselt. Paul Oja on Uute Uudiste kaasautor, kes kirjutab sündmustest põhjanaabrite juures, andmaks meie lugejatele aimu, mis toimub üha multikultuursemaks ja poliitkorrektsemaks muutuvas Soomes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused