Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister ei jõua lisaeelarve menetlemisele, sest seal auhindu ei jagata ja komplimente ei kuule

-
24.05.2024
Süüdistused peaminister Kaja Kallase pihta on õigustatud, sest ta eelistab negatiivse lisaeelarvega tegelemise asemel kuulata Prantsuse presidendi komplimente. Mai alguses oli ta kodumaalt kaugel “populaarsust” nautimas.
© Scanpix

Peaminister Kaja Kallast süüdistavad tema enda koalitsioonikaaslased selles, et ta olevat juba mõtetega Euroopas ja et teda ei saavat praegugi, lisaeelarve menetlemisel, kätte. Valitsusjuht üritab seda ümber lükata, aga valelikult, nagu ikka.

Kaja Kallas ei tunne endiselt endal mingit vastutust ja leiab, et ainult tema on õige. “Minu taga see kindlasti ei ole. Muidugi on lihtne alati mind süüdistada kõiges, sest kõik ju teavad, et mina olen kõiges süüdi. Tegelikkuses see ei vasta tõele,” väidab Kallas.

“Siis ma ju tahaksin ka praegu lihtsalt kuidagi ära eksisteerida,” kommenteeris Kallas arvamust Postimehele. Siin on peaminister kümnesse tabanud, kuid teistpidisel moel – ta just nimelt eksisteerib siseriiklike probleemide jaoks, mitte ei tegele nendega.

Kaja Kallas rõhutab sageli, kuidas ta saab välismaal riburada tunnustust, aga kodumaal on ta samas uuringute järgi väga ebapopulaarne, nagu kõik tema ministrid – sestap ta keskendubki säramisele välismaal.

Vaadakem peaministri töögraafikut mais (tema büroo andmed).

Peaminister viibib töövisiidil Vilniuses
13.05.2024

Peaminister viibib töövisiidil Riias
06.05.2024

Peaminister viibib töövisiidil Pariisis
03.05.2024

BNS vahendab: “Peaministri sõnul on tema olnud viimased kaks nädalat Eestis ja kohtumiste jaoks olemas.” See on vale, sest eelmisel nädalal oli ta töövisiidil Vilniuses.

Küll aga võib Kaja Kallasel olla õigus selles, et ka tema koalitsioonipartneritest ministrid on ükskõiksed. “Neljapäevasel valitsuse koosolekul siseministrit kohal ei olnud ning seetõttu jäid ka ära lisaeelarve arutlused,” sõnas Kallas.

Meediasüüdistuste järgi pole valitsus suutnud sel nädalal kordagi koos ühe laua taha sattuda, et läbirääkimisi pidada. Postimees on seda nimetanud juhtimiskaoseks.

Uued Uudised