Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Kaja Kallas tõestas Riigikogu saadikutele, et on koroonakriisis täiesti ebakompetentne

-
20.10.2021
Kaja Kallas
© UU

Niipea kui peaminister Kaja Kallas astub Riigikogu saadikute ette, hakkavad lendama valed, või näitab valitsusjuht, et ta pole aimugi, millest ta räägib.

Kolmapäeval valitsuse infotunnis küsis saadik Priit Sibul muuhulgas:  “Kui meil on vaktsineerimise tasemega seis nii kehva, nagu on, ja vaatan ka teie enda poolt mitmel korral eeskujuks toodud Skandinaavia riike, kus on otsustatud, et Modernaga noori mehi ei vaktsineerita, Eestis jõudsid teadlased teistsugusele seisukohale.”

Kaja Kallas vastas: “Nüüd Moderna kohta. Me ei tee noortele Modernaga süste. Seda otsust ju, me teeme Pfizeriga neid, vähemalt minu teada, kui ma ei eksi. Mina vähemalt tean niimoodi.”

Hiljem võttis sama teema üles EKRE saadik Kert Kingo: “Heale kolleegile Priit Sibulale te vastasite, et Eestis noori ja lapsi ei vaktsineerita Modernaga, aga ometigi on 13. oktoobril on ilmunud meedias artikkel pealkirjaga “Ekspertkomisjon otsustas: Eesti noorte vaktsineerimist Modernaga ei peatata”.”

Oma vastuses ei puudutanud peaminister Modernat enam sõnagagi.

Delfi kirjutas 13. oktoobril: “Immunoprofülaktika ekspertkomisjon otsustas, et erinevalt Põhjamaadest ei hakata Eestis noorte kaitsepookimist Moderna vaktsiiniga pausile panema.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid