Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Kaja Kallas tunnistas, et Eesti ei suuda Venemaale kehtestatud sanktsioone kontrollida

-
04.05.2022
Kui miski on valitsuse pilgu alt väljas, siis seda justkui ei toimukski. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis küsis EKRE saadik Merry Aart peaministrilt kaubavahetuse jätkumise kohta Venemaaga ja sai vastuseks, et sanktsioonidest möödahiilimine tõesti käib.

“Me oleme justkui eestkõnelejad sanktsioonide kehtestamisega Venemaale. Me oleme sellest hästi palju rääkinud ja kogu aeg nagu seda soosinud ja ettepanekuid teinud. Aga samas meie vetes toimub Vene kütuse ümberpumpamine. Petrogradist tuli mulle sõnum, kuidas tanker tuli eile kuskile Viimsi lähedale. Samas Viimsis on isegi kütusevagunid, mis tulevad Petrogradist, ja takistavad liiklust. Ja palutakse küsida, et mis see siis on. Need vagunid ju ei tule Ameerikast, tulevad Petrogradist. Et kuidas siis meie sellesse nagu suhtuma peaksime?” küsis Merry Aart.

Peaminister Kaja Kallas tunnistas, et see probleem on olemas: “Probleem on selles, et praegu see sanktsioon puudutab lipu all sõitvaid laevu ehk need laevad, mis on Venemaa lipu all, need lähevad sanktsioonide alla. Aga need laevad, kes siin toimetavad, isegi kui nad toovad Venemaalt õli või naftat, siis nad ei toimeta Venemaa lipu all, vaid teiste lippude all ja seetõttu nad juriidiliselt nende sanktsioonide alla ei lähe. Nüüd me oleme sellele tähelepanu juhtinud, et seetõttu olekski lihtsam, kui need sanktsioonid oleksid, lähtuksid kaubagrupist ja saaks siis vastavalt reageerida.”

Nagu ikka, ajas peaminister regulatsiooni teiste kaela või otsis õigustusi: “Need ettevõtted, kes teenust osutavad, peaksid üles leidma selle moraalse kompassi. /…/ Teatud teenused on asjad, mida peab ka osutama nendele laevadele, isegi kui nad on mööda sõitmas või sanktsiooni all. Ja need on pilsivete võtmine ja keskkonnast lähtuvalt teenused selleks, et need pilsiveed ei satuks näiteks meie merre, mis on ka meie huvi.”

Allikas: Riigikogu stenogrammid