Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Kaja Kallasele ei sobi Riigikogu väitluskultuur ja ta ei usu, et Eestis on politseikoeri

-
04.05.2022
Valitsus: ikka näoga rahva poole!

Tänases valitsuse infotunnis Riigikogus esitas EKRE fraktsiooni liige Helle-Monika Helme peaministrile küsimuse, kas politseijuhi Elmar Vaheri hiljuti öeldu põhjal võib järeldada, et Eestis on paiku, kus teatud ajal ei tohigi EV riigilippu käes hoida ja see võetaksegi politsei poolt ära?

Selle asemel et vastata küsimusele, noomis Kaja Kallas Riigikogu tema arvates madala väitluskultuuri eest ja kiitis integratsiooni edusamme, kuna Ida-Virumaa elanikud, olles nördinud Ukraina lippu nähes, olevat öelnud, et mis see siis olgu, „meie“ lipp on ju sinimustvalge.

Ilmselt arvab peaminister siiralt, et siinsed Venemaa kodanikud ja muud venemaameelsed elanikud ütlevad sama, kui näevad Venemaa lippu.

Sisulise vastuse asemel eesti rahvuslipu võimaliku konfiskeerimise kohta eesti kodanikelt  väitis Kaja Kallas, et EKRE pooldajad on ise selle vastu, et riigilipp lehviks Pika Hermanni kohal.

Ka Kert Kingo ja Kalle Grünthali samasisulisele repriisküsimusele vastust ei saanud.

Kui Kert Kingo küsis politseivägivalla kohta, mil meeleavaldajatele ässitati koerad kallale, vastas peaminister: tundub, et teie Eestit ei armasta, et teie arvates on Eesti õudne paik, õudne paik! Mina elan Eestis, mida armastan, ja mina teie Eestit ära ei tunne.

Nii et Eestis pole näiteks politseikoeri.

Kui Monika Helme küsis neljandat korda, kas peaminister vastutab oma alluva Vaheri sõnade eest eesti lipu äravõtmise võimalikkusest, kahtles Kaja Kallas riigikogu liikme keeleoskuses.

Mart Helme pööras tähelepanu peaministri laimule selle kohta, et EKRE toetajad ei tahtvat riigilippu Pikal Hermannil. „Varro Vooglaid ütles, et talle on talumatud need sigadused, mida valitsus selle lipu all teeb!“ Mart Helme tuletas meelde mitut juhtumit, kui sinimustvalge oli eestlastelt politsei poolt käest rebitud räuskavate okupantide meeleheaks.

Riigikogu esimees Jüri Ratas möönas, et kui rahvasaadikud esitavad küsimusi, siis tuleb nendele ka vastata.

Selles infotunni mõte ongi, aga ilmselt mitte praeguse peaministriga.

Ivan Makarov