Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Rõivase reiting pöördus langusse

-
19.05.2016
Peaminister Rõivase reiting pöördus langusse

Eesti Päevalehe tellitud uuringu tulemustest selgub, et peaminister Taavi Rõivase reiting on aasta algusest kestnud tõusu järel mais taas langusele pööranud.

Alates eelmise aasta maist tellitavas küsitluses hinnati Rõivast kõige kehvemalt jaanuaris, kui keskmiseks hindeks kujunes 2,57. Sealt edasi hakkas Rõivase reiting tõusma, jõudes aprillis 2,71 punktini. Mais on aga hinnang peaministri tööle taas langenud, olles 2,64 punkti.

„Rõivasele antud hinnangute trend liigub 2016. aastal selgelt madalamal kui eelmise aasta teisel poolel,” tõdes Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk kommentaaris Eesti Päevalehele. Seega pole suhteliselt eripalgelise valitsuse koos hoidmine rahvale endiselt suurt muljet avaldanud.

Pole välistatud, et aprilli hindest pisut kehvema tulemuse põhjus on olnud ka see, et peaminister pole olnud nii palju esil, märgib Eesti Päevaleht. Küsitluse tegemise ajavahemikku mahtus küll näiteks Rõivase USA visiit, kus ta muu hulgas kohtus ÜRO peasekretäriga, kuid see ei saavutanud erilist kõlapinda. Laias laastus on ka poliitikas olnud rahulik aeg ja peaministril pole vaja olnud avalikkuse ees suuri kriise lahendada. Rõivas on praegu eemale jäänud ka presidendivalimiste teemast.

Rõivasele antav hinnang on ootuspäraselt seotud vastajate erakondliku eelistusega, märgib leht. Võimuliitu kuuluvate Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu valijate hinnangutes on positiivseid hindeid rohkem kui negatiivseid ja hinnangu keskmine küündib üle kolme palli. Siiski, võrreldes aprilliga on neid Reformierakonna valijaid, kes peavad peaministri tööd halvaks või väga halvaks, 4 protsendipunkti rohkem (aprillis 6%, mais 10%), kuid see on väga väike kõikumine.

Seevastu sotsiaaldemokraatide valijatelt saab peaminister rohkem negatiivseid hindeid ja keskmine jääb alla kolme. Sama tendents on ka opositsiooni kuuluvate Vabaerakonna ja Keskerakonna valijate puhul, kes annavad Rõivasele samuti rohkem negatiivseid hindeid ja keskmine jääb alla kolme.

„Kõige kriitilisemad on peaministri suhtes endiselt EKRE valijad, kellest 64% hindab peaministri töö halvaks või väga halvaks ning vaid 5% heaks. Keskmiseks hinnanguks nende poolt kujuneb 2,04,” ütles Kivirähk.

BNS

Foto: Postimees