Peaminister valetab öeldes, et eelmine valitsus tõstis aktsiise ja nemad pidavat maksurahust kinni

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas valetab Riigikogu ees pidevalt.

Peaminister Kaja Kallas on saanud täiesti “käpa sisse” valetamise ja eelmise valitsuse süüdistamise oma tegemistes või tegematajätmistes, ning muuhulgas levitab ta valet, nagu oleks eelmine valitsus nende kavandatava aktsiisitõusu ise teinud.

Nimelt väitis Kaja Kallas 2. juuni infotunnis Riigikogu ees ja kordas seda ka teisipäevases saates “Stuudios on peaminister”: “Meie ei tõsta aktsiise, teie tõstsite aktsiise. Teie tegite otsuse, /…/ te ei teinud aktsiisilangetust ilma tähtajata. Nii et see oli teie otsus. Meie otsus on olnud maksurahu, et me ei torgi neid aktsiise sellisel kujul.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult Kallase valitsus just torgibki kütuseaktsiisi. Eelmine valitsus tegi aktsiisilangetuse koalitsioonipartnerite nõudmisel küll tähtajalise, kui valitsuse püsides oleks rahandusminister Martin Helme kindlasti tähtaja möödudes algatanud selle, et aktsiisid jääks madalale tasemele ega tõuseks tagasi tasemele, kus see oli enne alandamist.

Sellele Kaja Kallase vale rõhubki, kui ta laseb tähtaja möödudes aktsiisid endisele tasemele tagasi kerkida ega võta midagi ette, et neid madalana hoides ettevõtlust aidata. Ta lihtsalt kasutab eelmise valitsuse tähtajaga otsust kattevarjuna, et aktsiisid taas kergitada.

Kui Kaja Kallas hooliks ettevõtjatest, siis peaks tema valitsus lihtsalt madala aktsiisi tähtaega pikendama või lausa alaliseks muutma. Paraku näeb PortoRollo valitsus seal just kohta, kust hakata raha ettevõtlusest riigikassasse pumpama. Sisuliselt tõstab Kaja Kallas siiski aktsiise, mis löövad ühiskonda valusalt, kasutades seejuures ära üht eelmise valitsuse otsust hinnata tähtaja kaudu aktsiisilangetuse mõju.

Teisipäevases saates “Stuudios on peaminister” ütles saatejuht: “Juba on Riigikogus ka lahendus. Esimese lugemise läbis opositsiooni algatatud ja ka Keskerakonna toetuse saanud eelnõu 370, millega soovitakse ära jätta elektri, gaasi ja diislikütuse aktsiisi tõus. Kui komisjoni hääletustulemus vaadata, siis Reformierakond oli jäänud üksinda seda praeguse seaduse kehtimajäämist ehk siis aktsiiside tagasitõusmist toetama. Olete üksinda jäänud parlamendis?”

Kaja Kallas vastas: “Kõik tahavad olla populaarsed, aga vähe on riigimehi.” Ja kõik. Seega tahab Reformierakond aktsiisitõusu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused