Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaprokurör Parmas: Perling teadis poliitikasse minnes, et Keskerakonna suhtes käib menetlus

-
16.06.2021
Just riigiprokuratuur valib sageli, mida menetleda ja mida mitte.
© UU

Riigi peaprkurör Andres Parmas ütles Postimehe otsestuudios, et Isamaa juhiks pürgiv Lavly Perling oli juba vähemalt 2020. aasta alguses teadlik toonase peaministri partei ehk Keskerakonna suhtes käinud kriminaalmenetlusest. Sama korruptsiooniskandaal viis Jüri Ratase valitsuse ametist selle aasta alguses.

Sellel nädalal kandideerib endine riigi peaprokurör Lavly Perling Helir-Valdor Seederi kõrval Isamaa esimeheks.

Parmas ei näe samas mingit probleemi selles, et tema eelkäia poliitikasse läks. „Pärast seda, kui inimene on prokuratuurist lahkunud, ma tõesti ei näe, et oleks mingisugust probleemi iseenesest väärikate tegevusalade valikul, sealhulgas poliitikaga tegelemises,“ vastas ta.

Ametist lahkudes ning poliitikasse siirdudes oli Lavly Perling juba teadlik, et peaministri partei suhtes käib kriminaalmenetlus, seega omas ta informatsiooni, mis aitas teda valikute tegemisel ja kulus muus osas marjaks ära.

Lavly Perling läks poliitikasse omades vägagi kompromiteerivat materjali toonase peaministri partei suhtes ja teades, et selline menetlus võib viia valitsuse lagunemiseni.

Parmas ei osanud seda otseselt kommenteerida. „On täiesti loomulik, et pärast seda kui sa oled töötanud peaprokurörina sa ei hakka kohe tegelema kuritegevusega. Aga kas sa võiksid kohe minna tööle advokatuuri või kohe minna poliitikasse? See on ühiskondliku debati küsimus. Meil ei ole üldse läbi mõeldud, kuidasmoodi näiteks peaprokurör, kes ametist lahkub, edasi elama peaks,“ arutles ta.