Peavoolumeedia paljastab ennast: tülinorimise eesmärk on survestada peaministrit

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Valitsuse pressikonverents.

Nädalavahetusel paiskas Õhtuleht välja “pasarahe”, kui tsiteerida presidenti, rünnates EKRE ministrit uue väljaimetud looga.

Alustuseks on paslik märkida, et Ossinovski kahtlased tehingud unustati ruttu – tema on ju “oma”. Aga Õhtulehe kõmuloo juurde võiks lisada ühe lause: “Peaminister Jüri Ratas vastas Õhtulehe palvele juhtunud kommenteerida, et ei tea küsimuse täpsemaid asjaolusid ning viitas, et selliste vaidluste lahendamisel tuleb järgida Eesti seadusi.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siit selgubki, miks massimeedia selliseid lugusid üles kerib: see sopaajakirjandus tahab luua olukorra, kus peaminister Jüri Ratas peaks kogu aeg tegelema EKRE ministrite asjade lahendamisega, sest iga asjaga pöördutakse teadlikult kohe tema poole: näe, mis su valitsuse minister teeb! Esiteks ei jääks tal muuks aega, teiseks aga – ja mis kõige tähtsam – ootavad meediaraisakullid seda, et peaminister tüdineks “EKRE jamadest” ja ütleks koalitsioonilepingu “tülika partneriga” üles.

Seepärast kruvibki peavoolumeedia opositsiooni turgutusel pidevalt üles uusi ja uusi pisiskandaale, et Jüri Ratas muudkui vabandaks ja vabandaks. Enamik neist süüdistustest hääbub kohe, aga meedia tahab luua jamadefooni, millel on vaid üks eesmärk – kukutada praegune koalitsioonivalitsus.

Sama taktikat kasutatakse väliskaubandus- ja IT-ministri Kert Kingo puhul – tema puhul paisatakse meediasse üha uusi ja uusi mõttetusi, et panna naisminister murduma ja peaminister tüdinema. Mõlema puhul on see siiski tühi lootus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused